Prachatické trio Ivan Kalina, Karel Štěpánek a Josef Těsnohlídek, které doplnil Josef Forman z Mladé Boleslavi, reprezentovalo barvy České republiky na mezinárodním Mistrovství Francie ve střelbě z předovek, které se střílelo jako další závod M.L.A.I.C. pro letošní rok. Byla to jedna z posledních prověrek před světovým šampionátem v Portugalsku. „Na palebnou čáru se postavili závodníci z celkem jedenácti států a závody to byly vskutku impozantní, počínaje střelnicí, její kapacitou i vybavením, která u nás nemá obdoby a ve Francii jsou hned tři, a počtem startů v jednotlivých disciplínách. Celkově jsme napočítali 1346 startů,“ uvedl nejzkušenější z prachatických střelců Josef Těsnohlídek.

První zlato

A hned první den závodů přinesl do českého tábora obrovskou radost. „První den se střílela křesadlová pistole, Ivan Kalina skončil nástřelem 91 bodů šestý a my se s Karlem Štěpánkem dělili s 85 body o 29. místo. Celkem střílelo 124 závodníků. K naší obrovské radosti stačily naše výkony na vítězství a zlatou medaili v družstvech,“ neskrýval radost Josef Těsnohlídek.

Další medaile

Druhý den dopoledne byly na programu perkusní pistole, a to jak originál, tak i replika. Na palebnou čáru se tentokrát postavilo dokonce 180 závodníků a i zde Prachatičtí urvali medaili. „V originále jsme s Ivanem Kalinou nastříleli po 93 bodech a skončili šestí, Karel dal 86 bodů a byl na 102. místě. Pro družstvo z toho vyšla pátá příčka. V replice jsme však již v družstvech dosáhli na bronz. Opět jsme měli s Ivanem stejný nástřel, tentokrát 95 bodů, což stačilo na 14. místo. Karel Štěpánek byl třiadvacátý,“ uvedl k další disciplíně J. Těsnohlídek.
Ještě týž den odpoledne byl na programu Colt, což je perkusní revolver originál. V něm se představilo 69 závodníků. „Tato disciplína vyšla nejlépe mně. Nástřelem 94 bodů jsem skončil pátý, Ivanovi stačilo 90 bodů na šestnácté místo, Karel skončil čtyřiatřicátý,“ doplnil prachatický střelec.

Zlato a stříbro

Poslední den závodů ve Francii zacinkalo Prachatickým zlato a stříbro. Nejprve se střílela disciplína Mariette, což je replika perkusního revolveru. Představilo se 149 střelců a těm z Prachatic to pálilo jedna radost. „Ivan Kalina dal 97 bodů a skončil pátý. Já nastřílel o čtyři body méně a skončil čtyřiadvacátý, Karel Štěpánek s 91 body sedmatřicátý. V součtu našich výkonů z toho však bylo zlato z družstev a další obrovská radost v naší skromné výpravě,“ doplnil s úsměvem Těsnohlídek.

Poslední disciplínou byla jedna z těch nejmladších, Malson, což je střelba z perkusního revolveru na 50 metrů. Zde přišla medaile i ze závodu jednotlivců a Josef Těsnohlídek byl stříbrný, když se na startu objevilo 99 závodníků. „Podařilo se mi vyrovnat český rekord, který drží kolega Ivan Kalina nástřelem 86 bodů. Bylo z toho senzační stříbro. Ivan dal o tři body méně a skončil pátý. Karel Štěpánek nastřílel 73 bodů a byl šestatřicátý. Tady se týmy nestřílí,“ uvedl k závěrečnému závodu Josef Těsnohlídek a shrnul vystoupení prachatického tria: „Získali jsme tři medaile v družstvech a jednu v jednotlivcích. Jsme spokojeni a doufáme, že jsme si trochu toho štěstíčka nechali i na šampionát v Portugalsku.“