Jedná se o soutěž jednotlivců ve střelbě z vojenské pušky, malorážky a velkorážní pistole nebo revolveru a pořadatelem klání je SSAŠ – ZO Střelnice Prachatice.

Vypsány jsou celkem čtyři disciplíny. Tou první je Vojenská puška 10 ran vleže a 10 ran vstoje na 50 metrů. Střílí se ze tří druhů zbraní. Kategorie A je vojenská zbraň opakovací, nebo jednoranné a jejich repliky používané ve válce a výzbroji armád do roku 1954. Dioptr povolen jen v případě, že byla takto zbraň původně osazena. Kategorie B jsou zbraně samonabíjecí do roku 1960 a jejich repliky používané ve válečných konfliktech a výzbroji armád. Dioptr povolen, pokud byla zbraň takto původně osazena. Kategorie C jsou zbraně novodobé od roku 1960 a od nich odvozené zbraně s otevřenými mířidly či dioptrem.

Druhou disciplínou je Malorážní puška – lovecká disciplína na 10 + 10 ran v poloze stoje na 50 metrů. Terčem je bizon. Mířidla klasická, dioptr či puškohled.

Třetí disciplínou je Velkorážní pistole nebo revolver minimální ráže 6.35 milimetru na 4x5 ran na otočný terč srdcové eso.

Poslední disciplínou je speciál SSAŠ – Malá ostřelovačka. Střílí se na 50 metrů. První soutěžní položkou je studená rána + rukojmí na 10 ran. Střílí se po jedné ráně do terče v poloze vleže. Jedna studená rána a 9 ran na terč rukojmí. Druhou položkou jsou kolečka. Střílí se 5 ran po jedné ráně do terče s 15 různě obodovanými kolečky. Třetí položkou je 10 ran na nekrytě ležící figuru, kdy se střílí po jedné ráně do terče. Poslední položkou je šest ran na Libínskou rozhlednu. Střílí se po jedné ráně do terče speciálu pořadatele

Prezentace k závodům je do 8.30 hodin, o čtvrt hodiny později se závod zahajuje. V 9 hodin jde na palebnou čáru první směna. Startovné je 100 korun za každou disciplínu. Vítěz disciplíny získá pohár a závodníci do 3. místa věcnou cenu. Zváni jsou všichni vyznavači střelby.