Chemcomex Praha – Strabag Lubryco Prachatice 3:2 (1:1)

Domácí začali odvetu velmi dobře, protože už ve 4 minutě dali svůj první gól, i když trochu se štěstím, protože prudkou střelu ze strany si hráč hostů srazil do vlastní branky. Ke cti hráčů z Prachatic je třeba říci, že do Prahy nepřijeli zápas jen odehrát, ale chtěli ukázat, že se na jihu Čech hraje dobrá sálovka. Obě družstva útočila a vypracovala si řadu gólových šancí, které ale neproměnila. V 15. minutě se ale měnilo skóre, protože hosté sevřeli domácí na jejich brankovišti a Houška tvrdou střelou pod břevno vyrovnal. Domácím se přestalo dařit a kupili jednu chybu za druhou a v 18. minutě měli již 5 načítaných chyb družstva. Hosté toho nevyužili a tak poločas skončil 1:1. „Musím kluky pochválit, chvílemi soupeře sevřeli před jeho brankou a ten pouze odkopával míče. Možná jsme také trochu doplatili na to, že jsme lidově řečeno z venkova, jsem přesvědčen, že jsme měli kopat tři devítimetrové kopy, ale nebylo nám přáno. Na druhé straně je pravda, že jsme neproměnili řadu výborných šancí,“ popsal první poločas předseda prachatického klubu Luboš Vlnatý.

Druhý poločas začali lépe hosté a už ve 21. minutě dali vedoucí gól Bednárem. Domácí se začali bát o výsledek a hosté se snažili toho využít ke vstřelení dalšího gólu. Měli řadu gólových šancí, které jim zmařil velmi dobrý domácí brankář Vozár. Rozhodnutí přišlo ve 31. minutě, kdy se Rajnoch protáhl obranou hostů a střelou po zemi k tyči vyrovnal. Hosté to nevzdávali, útočili, ale marně. Pojistku na postup do semifinále udělal ve 37. minutě domácí hráč Ohnsorg, který dal vítězný gól domácích. „I ve druhém poločase jsme zahráli dobře a klukům patří dík za dobrou reprezentaci našeho klubu. Dokonce jsme i vstřelili třetí branku, která nám nebyla pro údajně špatně provedený rohový hod uznána. Soupeř již byl hodně nervozní, o čemž svědčí i čtyři žluté karty, které jeho hráči za zákroky na ty naše inkasovali. Těšilo nás, když soupeř uznal, že jsme byli výborní a musel si sahnout až na dno sil, aby postoupil,“ komentoval utkání L. Vlnatý a dodal: „Když vezmu celou sérii, tak byl rozdíl především ve zkušenosti proměňovat šance. My jich hodně zahodili, naopak Pražané dokázali využít našich chyb a je pravda, že jsme jich v prvním zápase udělali poměrně dost. Nicméně končíme sezonu se ctí, představili se noví mladí hráči, kteří by měli být budoucností našeho klubu. Chemcomex je extratřída naší sálovky a my ho donutili bojovat o postup až do poslední minuty odvetného zápasu.“

Nakonec do semifinále play off postoupili všichni favorité. Stonava doma i podruhé porazila Klatovy (4:1), Polička Jilemnici (6:2), pouze Zlín musel doma otáčet náskok Vamberka z prvního duelu, ale jasnou výhrou 8:1 si semifinále zajistil.