Strabag Lubryco Prachatice – Chemcomex Praha 1:3 (1:1)

Od začátku se hrálo ve svižném tempu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned v 1. minutě měl Chemcomex velkou šanci, kdy po křídelním průniku a následné přihrávce na střed brankoviště netrefil útočník Chemcomexu branku. V 5. minutě se dostali hosté do přečíslení, ale nezvládli souhru před bránou. Skóre se tedy měnilo až v 7. minutě. Domácí Zlatohlávek v souboji přetlačil brankáře Chemcomexu a dostal Prachatické do vedení. Ve 12. minutě se hosté dostávali do přečíslení čtyř proti dvěma hráčům, domácí gólman však svým včasným vyběhnutím jejich šanci zmařil. O minutu později zase promarnili velice dobrou šanci domácí hráči. 16. minuta mohla Strabagu přinést dvoubrankové vedení. Po dlouhém vhazování následovala střela, která však skončila pouze na tyči branky soupeře. V téže minutě došlo k nedorozumění v zadních řadách Strabagu a hosté srovnali na 1:1.

V úvodu druhého poločasu se po chybě domácí obrany dostal sám před brankáře exprachatický Šafránek, ale přestřelil branku Strabagu. O minutu později však hosté využili nacvičeného signálu při rohovém hodu a osamocený hráč střílel přesně k tyči – 1:2. Ve 28. minutě trefili hosté tyč prachatické branky a naopak domácí z protiútoku zakončili mimo branky. Ve 32. minutě si hosté zopakovali přesný rohový hod, míč znovu směřoval na volného hráče a míč se po odrazu od tyče dostal potřetí do prachatické sítě – 1:3. Do konce utkání měli domácí několik šancí s přívlastkem gólových, ale jejich mladické rozhodování v zakončení nepřineslo změnu stavu, a tak si hosté odváží na domácí palubovku náskok dvou gólů.

Odveta se hraje nyní v sobotu v Praze. Pro postup do čtvrtfinále by museli Prachatičtí vyhrát v základní hrací době minimálně o dvě branky. Pak by museli ještě rozhodnout v prodloužení či při penaltách. Každý horší výsledek z pohledu Strabagu Lubryca posune do semifinále Pražany.

Ostatní výsledky prvních zápasů čtvrtfinále play off: Trivel Klatovy – Premium Stonava 1:3, Bomby k Tyči Vamberk – SMR Plus Zlín 3:2, SICO Jilemnice – Novabrik Polička 2:5.