Na Prachatické, kteří byli před víkendem na osmém místě tabulky, čekal šestý Vamberk a devátá Běloves. Chtěli tedy přivézt minimálně tři body a nakonec to opravdu byly přesně tři body po výhře nad domácím Vamberkem.

Bomby k tyči Vamberk – Strabag Lubryco Prachatice 0:1 (0:1). V prvním vzájemném utkání sezony Prachatičtí s Vamberkem prohráli a chtěli soupeři porážku oplatit. Do 11. minuty utkání se nic mimořádného nedělo. Obránci nedovolili útočníkům žádnou útočnou akci zakončit gólem. Až právě v 11. minutě udělalo domácí mužstvo chybu a hostující Raušer střelou do levého horního rohu branky překonal domácího brankáře. Domácí po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a začali se prosazovat do šancí, ze kterých vytěžili nastřelenou tyč a několik střel mimo bránu. Ve 23. minutě oklamal prachatický Cais po samostatné akci dva protihráče a vyslal tvrdou střelu na domácího gólmana, který jí vyrazil hrudí na aut. Ve 28. minutě domácí překombinovali velkou šanci, kdy při zakončení jejich nerozhodnost nepřinesla srovnání stavu. Ve 32. minutě zastavili Prachatičtí za cenu žluté karty slibnou akci domácích, ale Vamberk výhodu trestného kopu nevyužil, a tak si hosté vybojovali tři body za nejtěsnější vítězství.

Goll Běloves – Strabag Lubryco Prachatice 4:1 (2:0). Prakticky bez jakékoliv přestávky Prachatičtí nastoupili ke druhému utkání proti Bělovsi. V prvním vzájemném utkání Strabag tohoto soupeře porazil, tentokrát to zkrátka nevyšlo. Od začátku se utkání začalo vyvíjet lépe pro domácí celek. Ve 3. minutě hráči domácího mužstva unikli po pravé straně hrací plochy a prostřelili brankáře Strabagu Prachatice a tímto rychlým gólem otevřeli skóre zápasu. V 7. minutě po chybě hostující obrany útočilo domácí družstvo pouze na samotného brankáře Strabagu, ale ten vynikajícím zásahem zmařil gólovou šanci. 11. minuta a rychlá kombinace v brankovišti již byla pro domácí úspěšná a vedla ke druhé brance v síti Prachatic. Ve 23. minutě po uvolnění v brankovišti a rychlé kličce neměl brankář Strabagu šanci zabránit zvýšení stavu na 3:0. Ve 27. minutě se stav utkání měnil, kdy po rozehrání standardní situace prostřelil hostující Volmut domácího brankáře a snížil stav utkání na 3:1. Ale hned o minutu později domácí opět zvýšili stav utkání o tři branky. Domácí hráči soustředěnou hrou nedovolili hostům žádnou změnu ve stavu utkání a pohlídali si konečný stav.

Prachatičtí sice získali tři body, ale v tabulce přesto o jedno místo klesli. Mají nyní ztrátu jednoho bodu na osmou Běloves, dvou na sedmý Vamberk a čtyř na šesté Klatovy. Do závěrečného play off postoupí osm nejlepších celků, takže jsou Prachatičtí stále ve hře.

Výsledky ostatních zápasů: Adria Nový Bor – Chemcomex Praha 0:7, SICO Jilemnice – Chemcomex Praha 0:3, Nový Bor – Trivel Klatovy 1:5, Jilemnice – Klatovy 3:1, Bomby k tyči Vamberk – Bombarďáci Větřní 3:5, Vamberk – Větřní 3:1. FS Sádek – SMR Plus Zlín 1:3, Novabrik Polička – SMR Plus Zlín 2:2, FS Sádek – Premium Stonava 0:0, Novabrik Polička – Premium Stonava 0:2