Soutěž se již minulým týdnem přehoupla do druhé poloviny základní části a situace v tabulce začíná houstnout. Cílem Prachatických před sezonou bylo pokusit se dostat do osmičky pro play off. Tam v tuto chvíli sice jsou, ale boj o tuto příčku bude pořádně napínavý. Nikdo se nechce propadnout na chvost, aby neměl problémy se záchranou soutěže.

Prachatičtí tak budou samozřejmě chtít bodovat i v Rokytnici, přestože to nebude ani trochu jednoduché. Po dlouhé cestě až do Orlických hor nastoupí v 16 hodin k duelu proti celku Bomby k tyči Vamberk. Nováček soutěže má dost nevyzpytatelné výsledky, jednou mu zápas vyjde stoprocentně, podruhé je schopen vysoko vyhrát. Tentokrát hraje na domácí palubovce a o to bude jeho síla výraznější. V prvním vzájemném utkání Strabag Lubryco Vamberku podlehl po tuhém boji 1:3. Tuto porážku by chtěli hráči v odvetě odčinit. Tím by se tomuto soupeři v tabulce přiblížili na dva body.

Po utkání s Vamberkem si Prachatičtí prakticky ani nestačí oddechnout a hned je čeká od 16.50 hodin další těžké utkání. Narazí na odpočatý Goll Běloves a jak naznačuje tabulka, i tento zápas bude pro její další vývoj hodně rozhodující. Právě Běloves je největším konkurentem Strabagu o osmou příčku pro play off. Počty jsou v tomto případě velmi jednoduché, pokud Prachatičtí vyhrají, soupeři odskočí, pokud naopak body nechají domácím, ti je v tabulce přeskočí a bude znovu následovat dobývání osmé příčky. Prachatičtí mají přeci jenom jedno plus, na Běloves umí zahrát a první vzájemný duel sezony vyhráli 5:2.

Ostatní zápasy víkendu: Vamberk – Větřní, Běloves – Větřní, Nový Bor – Chemcomex, Jilemnice – Chemcomex, Nový Bor – Klatovy, Jilemnice – Klatovy, Sádek – Zlín, Polička – Zlín, Sádek – Stonava, Polička – Stonava.