Prachatičtí jsou v tabulce na devátém místě, sice mají náskok na mužstva, která jsou na sestupových místech, ale rádi by se dostali do osmičky, což byl jejich postupný cíl před sezonou. První osmička totiž po dlouhodobé části zajišťuje účast ve čtvrtfinále play off.

Tabulka je právě kolem osmého místa hodně našlapaná a důležitý je zisk každého bodíku. Prachatičtí zítra hrají na domácí půdě, kterou je pro tuto sezonu třeboňská sportovní hala. Nejprve se od 15 hodin utkají v jediném jihočeském derby s Bombarďáky Větřní. Ti se v tabulce po minulém kole propadli až na jedenácté místo a jsou hodně ohroženi sestupem. Bude to tedy pořádně ostrý bratrovražedný boj, ani jeden z týmů si v tuto chvíli nemůže dovolit zbytečně ztratit. Je to již druhý vzájemný souboj této sezony, ten první skončil dělbou bodů při výsledku 2:2, když nejprve vedli 1:0 Bombarďáci, Strabag otočil vývoj zápasu na 2:1 ve svůj prospěch, aby nakonec Větřní zachránilo alespoň remízu. Šance obou celků jsou tedy naprosto otevřené.

Ke druhému utkání nastoupí Prachatičtí deset minut před pátou hodinou proti snad největšímu favoritovi soutěže Chemcomexu Praha. Ten je úřadujícím mistrem České republiky a minulý týden hrál finále evropského Superpoháru, kdy v prvním utkání prohrál s ruským mistrem z Jaroslavle 3:4 a druhé utkání skončilo bez branek. Již to vypovídá o obrovských kvalitách zítřejšího druhého soupeře Strabagu. Zajímavostí utkání určitě také bude to, že v barvách Pražanů nastupuje dlouholetý hráč Strabagu Lubryco a reprezentant České republiky Ondřej Šafránek. Letos se tito soupeři potkají poprvé, v sezoně uplynulé spolu sehráli dva nesmírně vyrovnané souboje. V tom prvním zvítězil Chemcomex těsně 1:0, druhý skončil remízou 2:2. I tentokrát by Prachatičtí chtěli sehrát s tímto sokem co nejlepší utkání.

Program ostatních zápasů: SICO Jilemnice – Adria Nový Bor, SMR Plus Zlín – Premium Stonava, Jilemnice – Zlín, Nový Bor – Stonava, Chemcomex Praha – Trivel Klatovy, Bombarďáci Větřní – Klatovy, Goll Běloves – Bomby k tyči Vamberk, Novabrik Polička – FS Sádek, Běloves – Novabrik Polička, Vamberk – FS Sádek.