Proti Jilemnici se dal čekat velmi tuhý boj a těsný výsledek, čemuž napovídaly souboje z loňského ročníku. Nad Novým Borem potřebovali Prachatičtí nutně vyhrát, aby se nedostali do záchranářských problémů.

Strabag Lubryco Prachatice – SICO Jilemnice 4:5 (3:0). Utkání začalo pro domácí skvěle a po devíti vteřinách je dostal do vedení Cais. Dvakrát pak v rychlém sledu zachránilo hosty břevno jejich branky a ve 13. minutě skóroval po přihrávce Pěsty Houška – 2:0. V samotném závěru poločasu se znovu z ostrého úhlu trefil Cais a Prachatičtí šli na přestávku s komfortním tříbrankovým vedením. Ve druhém poločase se na palubovce začalo přiostřovat, ale až do 29. minuty zůstával stav nezměněn. Pak se trefil hostující Paulů a začala pořádná bitva. Hodně se přerušovalo a domácí byli hodně rozhozeni některými výroky rozhodčích. Soupeř ve 31. minutě snížil Koudelkou na rozdíl jediné branky. Tvrdá bitva pokračovala až do samotného závěru zápasu, který vyvrcholil brankovou smrští v posledních dvou minutách. Nejprve vyrovnal hostující Kraus. Chvíli nato dostal domácí znovu do vedení Houška, ale ještě ve 39. minutě opět vyrovnal z devítimetrového kopu Král. Půl minuty před koncem sudí dali hostům znovu výhodu trestného kopu a Král jim zajistil vítězství. Pro Strabag to byla hodně smolná porážka, vývoj zápasu měli ve svých rukách.

Strabag Lubryco Prachatice – Adria Nový Bor 6:2 (4:1). Hosté se předchozí výhrou nad Větřním dotáhli bodově na Prachatické a o to důležitější to byl souboj. Tomu také odpovídal opatrný začátek. Do vedení šli hosté, když poslal ze závaru míč do sítě Prachatic Kroh. Domácí se nenechali strhnout k tvrdé hře, začali produkovat sobě vlastní kombinaci a získali více ze hry. Vyrovnání přinesl Pěsta, který si na brankovišti zpracoval míč na prsa a nikým atakován vystřelil. O chvíli později byl na konci pěkné kombinace Houška a Prachatičtí šli do vedení. Strabag pokračoval v líbivé kombinační hře a brankami Pěsty a Caise se před poločasem dostal do tříbrankového vedení. V úvodu druhé půle sice hosté snížili Kloubkem, ale po chvíli přidal Houška pátou branku Prachatic a v závěru utkání ještě vítězství svého celku potvrdil.

Jasnou výhrou se Strabag Lubryco odpoutal od poslední trojice v tabulce a v klidu se tak může připravovat na další zápasy.

Ostatní výsledky z víkendu: Klatovy – FS Sádek 7:1, Chemcomex Praha – FS Sádek 9:2, Klatovy – Polička 3:2, Chemcomex – Polička 4:0, Vamberk – Zlín 2:3, Běloves – Zlín 0:4, Vamberk – Stonava 1:2, Běloves – Stonava 7:7, Větřní – Jilemnice 3:5, Větřní – Nový Bor 2:4.