1. utkání: VPS Novabrik Polička – Strabag Lubryco Prachatice 2:1 (0:1). První zápas těchto čtvrtfinálových soupeřů byl velkou taktickou bitvou o každý metr palubovky a ze zajištěných obran. Oba celky se evidentně snažily o to, nedostat gól. Do vedení šli ve 12. minutě hosté, když proměnil pokutový kop Pěsta. To samozřejmě muselo být impulsem pro domácí hráče, aby se pokusili zvýšenou aktivitou o obrat ve skóre. Prachatičtí hráli výborně odzadu a vyráželi do rychlých a nebezpečných brejků.

Ještě sedm minut před konce utkání vedli nejhubenějším výsledkem. Domácí hráli těžkopádně a prakticky nedokázali dlouho nic proti prachatickému celku vymyslet. Rozhodujícím momentem tohoto zápasu byla 33. minuta, kdy se domácím podařilo vyrovnat a navíc byl po druhé žluté kartě hostujícímu celku vyloučen tvůrce hry Hornát. Poličce se vzápětí podařilo dát z penalty vítězný gól a do odvety si tak domácí udělali jednobrankový náskok.
2. čtvrtfinále: VPS Novabrik Polička – Strabag Lubryco Prachatice 7:7 (2:5). Jestliže byl první zápas zpočátku spíše zákopovou bitvou z obran, odveta se rychle strhla v brankovou přestřelku a vynikající otevřený zápas z obou stran. Domácí nastupovali do duelu s vidinou, že jim k postupu do semifinále stačí uhrát nerozhodný výsledek, hráči Strabagu věděli, že je dál může posunout jen vítězství.
Ve 3. minutě to pro Prachatické vypadalo špatně, domácí se ujali vedení brankou Netolického. Hostující celek se však z této branky rychle oklepal a prokázal, že je psychicky hodně odolný. Prachatičtí zapnuli na vyšší obrátky, roztočili na palubovce kolotoč a domácí se nestačili divit, co se najednou děje. Největší problémy domácím začali dělat mladí kanonýři Cais s Bednárem. Již v 6. minutě vyrovnal Martin Bednár a o minutu později již byl stav na ukazateli skóre 1:2, když přidal druhou branku Prachatic Pěsta. A tlak Strabagu nekončil, v 9. minutě přidal jeho třetí branku Václav Cais. Pak se hra trochu uklidnila a střelci si dali oddych. To však jen do 17. minuty, kdy Cais přidal čtvrtou branku svého týmu a Prachatičtí se začali přibližovat vysněnému semifinále. Tříbrankový náskok byl velice slibný. Domácí sice vzápětí snížili na 2:4, ale než doběhla 18. minuta, přidal Bednár pátou branku hostů a Prachatičtí znovu vedli o tři branky. Na poločas tak odcházeli velice dobře naladěni.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím a Netolický hned v jejím úvodu svou třetí brankou snížil na 3:5. O čtyři minuty později se však znovu radoval Strabag, na konci akce byl Cais a na výsledkové tabuli svítil průběžný stav 3:6. To bylo ještě deset minut před koncem utkání a favorizovaní domácí se již museli hodně strachovat o postup do semifinále play off. Ve 30. minutě snížil Novák na 4:6, ale i tak by pořád postupoval Strabag. Ve 34. minutě dal domácí Červený na 5:6 a za tohoto stavu by se prodlužovalo. V další minutě však Dostál vyrovnal na 6:6 a misky postupových vah se přiklonily na domácí stranu. Tři minuty před koncem posílil naději domácích svou čtvrtou brankou Netolický. O chvíli později vyrovnal prachatický Václav Houška na 7:7. Strabag potřeboval vstřelit ještě jeden gól, aby dostal čtvrtfinálovou sérii do prodloužení. Ani přes enormní snahu hráčů se to však nepodařilo, zápas skončil nerozhodně 7:7 a do semifinále postoupili sálovkáři Poličky.
Prachatičtí však nemusejí po vyřazení z play off smutnit, potvrdili, že dokáží hrát výborné zápasy s kýmkoliv v republice a vzhledem k mladému kádru budou soupeřům postrachem v dalších sezonách celostátní ligy.

I v dalších čtvrtfinálových duelech postoupily celky, které skončily po dlouhodobé části soutěže v první čtyřce. Premium Stonava deklasovalo dvakrát Trivel Klatovy 4:0 a 8:2. Benago Slavičín si dvakrát poradil s celkem Goll Běloves 3:1 a 8:3. Chemcomex Praha zase dvakrát přehrál Jilemnici po výsledkách 2:0 a 4:1. Jak je tedy vidno, Strabag sehrál s favorizovaným soupeřem nejvyrovnanější a nejdramatičtější souboj. Oproti předchozí sezoně si Prachatičtí opět o něco polepší, připíší si konečné páté místo v těžké konkurenci celostátní ligy.