„Časovka jednotlivců je určitě Kateřiny nejsilnější cyklistickou disciplínou. Na závod jsme byli navíc, podle mého soudu, velice dobře připraveni. Výborným základem úspěchu bylo dvanáctidenní silniční soustředění, ve kterém jsme zvládli 1200 kilometrů v těžkých alpských kopcích. Poté Kačka absolvovala vylazovací tréninky ve čtrnáctidenním cyklu před MČR. Již na tomto soustředění se Kateřina cítila velmi dobře a my věděli, že můžeme pomýšlet hodně vysoko,“ prozradil hlavní trenér Ski klubu Šumava Petr Steinbach.

Časovku Kateřina vyhrála o 18 sekund před Zuzanou Pirzkalovou z Remerxu a třetí Juditou Lorenzovou, která zaostala již o 52 sekund.
Týmu se dařilo i v časovce družstev, kterou dokázal zajet technicky velice dobře. Ski klub Šumava v této kategorii nenašel žádnou konkurenci a s přehledem zvítězil.

„Velice mě také potěšil vytrvalostní silniční závod, kde se více taktizuje. Katka v něm získala po tuhém boji druhé místo za vítěznou Mikoláškovou. Svůj skvělý výsledek přitom Mondlová vybojovala až v samotném závěru,“ uvedl Steinbach, který dodává, že závod se zpočátku nevyvíjel podle jeho představ. „Kačka ze začátku nabrala velkou ztrátu a nevypadalo to na medailové umístění. Na konci závodu se ale ukázala její morálka, která jí nakonec vynesla výborné umístění,“ řekl dále k úspěchu Petr Steinbach.

Špatně si rozhodně nevedly ani závodnice Ski klubu Šumava Dominika Voráčková a Veronika Hudečková. První jmenovaná dojela na čtvrtém místě v časovce jednotlivců. Hudečková pak skončila ve stejném závodě na pátém místě místě a doplnila již tak skvělé výsledky týmu.

„Byl bych velice rád, kdyby jsme s Katkou dostali možnost zúčastnit se juniorského mistrovství světa v Dánsku, které se koná koncem září. Do přípravy na zimu by nám to nezasáhlo a myslím, že bychom ostudu rozhodně neudělali. Uvidíme, jak se funkcionáři ze svazu cyklistiky poperou s faktem, že by je na Mistrovství světa juniorů měla reprezentovat lyžařka,“ prozradil na samotný závěr své budoucí plány hlavní trenér Ski klubu Šumava Petr Steinbach.