Strabag měl výborný start do soutěže, když zvítězil nad Bombarďáky Větřní 4:2 a nad Trivelem Klatovy 4:3. To jsou mužstva, která patrně budou bojovat na hraně postupu do play off. Šest bodů v souboji s těmito soky je výborným základem pro působení v letošní soutěži.

Zítra budou Prachatičtí bojovat nejenom se soupeři, ale i s únavou po dlouhé cestě k zápasům. Zajíždějí totiž až do Stonavy, kde hrají s domácím týmem a Darkovicemi.

K prvnímu utkání nastoupí Prachatičtí již v 10.30 hodin proti Premiu Stonava. Je to celek, který dlouhá léta patří k futsalové špičce v České republice. Fanoušci tohoto sportu znají tento tým ještě pod názvem Premium Havířov, který sváděl líté boje o prvenství v soutěži především s Chemcomexem Praha a Poličkou. V minulém ročníku soutěže skončila Stonava po dlouhodobé části soutěže čtvrtá. Přešla přes čtvrtfinále play off a celkově byla třetí. Strabag skončil v dlouhodobé části sedmý a ve čtvrtfinálovém souboji dvakrát podlehl Bělovsi.

Prachatičtí si po utkání se Stonavou ani neoddechnou a hned nastoupí ke druhému klání. Jejich soupeřem bude Klimco Darkovice. Je to další tým ze severní Moravy, který mívá v sezonách výkyvy. Jednou hraje na špic, jindy bojuje o záchranu. Ta minulá sezona Darkovicím vůbec nevyšla a futsalisté Klimca skončili po dlouhodobé části soutěže devátí. To jim na účast v play off nestačilo.

Vstup do letošního ročníku měli oba soupeři Lubryca rozdílný. Stonava dvakrát vyhrála, Darkovice dvakrát prohrály.