Dnes v poledne se výběr vedený trenéry Alešem Štorcem a Pavlem Šilhánem (Strabag Lubryco Prachatice) sejde v Prachaticích a od 14 hodin hráče čeká závěrečné soustředění, v jehož rámci sehrají i přípravné utkání. Do dějiště šampionátu odletí čeští reprezentanti z Mnichova.

Kromě trenéra Pavla Šilhána je v reprezentačním výběru z prachatického týmu ještě Václav Houška, objeví se zde i bývalý hráč Strabagu, nyní již několik let ve službách Chemcomexu Praha, Ondřej Šafránek. Jako rozhodčí letí prachatický zkušený sudí Pavol Sýkora.

Prakticky jediným nováčkem v reprezentaci je v poli pouze zmiňovaný prachatický hráč Václav Houška. „Doplnili jsme sestavu o Vencu Houšku. Tohoto hráče jsem si vybral, protože budeme muset hrát agresivně a mít hráče s dobrou fyzickou připraveností. To Venca naprosto splňuje,“ uvedl k nominaci prachatického hráče reprezentační trenér Aleš Štorc. Pro prachatického hráče je zařazení do reprezentace o to větší poctou, že je jediným hráčem z jihočeských celků v tomto výběru.

České reprezentanty čeká v Kolumbii velice silná skupina. Příští středu začínají naši hráči šampionát zápasem s Mexikem. Ve čtvrtek hrají s velkým favoritem celého šampionátu celkem Paraguaye a v pátek je čeká další jihoamerický soupeř, a to Venezuela. Před čtyřmi lety skončila reprezentace České republiky v Argentině pátá a toto umístění je tajným přáním i pro současný výběr.

Dalšími účastníky šampionátu jsou podle skupin – A: Rusko, Brazílie, Argentina, Gruzie. B: Uruguay, Katalánsko, Peru, Kanada. C: Ekvádor, Bělorusko, Nový Zéland, Kolumbie.