Do turnaje se přihlásilo celkem 20 mužstev, která byla následně rozdělena do čtyř skupin po pěti účastnících. Zde se hrálo systémem každý s každým. Postupovaly vždy čtyři nejlepší týmy z každé skupiny, které se v neděli měly ve vyřazovacích bojích utkat o celkové vítězství.

Turnaje se zúčastnil i letošní mistr Prachatické futsalové ligy tým TK Rumpál Prachatice, jehož sestavu ale doplnili i někteří hráči z místních futsalových celků. V sobotu si Rumpál s přehledem zajistil v odpolední skupině první místo. Nejprve porazil tým ze Žďáru nad Sázavou a poté přehrál tým Futsal Vodňany, který porazil 4:1. Další dva zápasy skončily pro Rumpál kontumačně, jelikož zbylé dva týmy na turnaj nedorazily.

V neděli se nejprve Rumpál utkal v osmifinále s týmem Platan Protivín, který bez větších problémů porazil 3:1 a zaručil si tak postup mezi osm nejlepších celků celého turnaje. Ani ve čtvrtfinále však jeho cesta neskončila. Po vítězství 2:0 nad týmem z Českých Budějovic Best Jam se probojoval Rumpál až do semifinále, ve kterém však již podlehl týmu Fotbalová radost, jehož kádr tvořili někteří hráči z českobudějovického Dynama. Bohužel ani v posledním utkání o třetí místo Rumpál nezvítězil a skončil tak v celkovém hodnocení čtvrtý.

,,V turnaji jsme podle mého názoru měli na lepší výsledek, ale v závěru nám chyběly síly. Škoda, že jsme neměli více hráčů z našeho týmu, kteří by nám jistě pomohli, ale i tak jsme se čtvrtým místem spokojeni, protože celý turnaj měl velkou kvalitu,“ dodal k celému turnaji hráč Rumpálu Lukáš Bauer.