Za podpory Victorie Volksbanken a města Prachatice se zúčastnila se členy VSC soustředění na Kypru a mezinárodního trojutkání Polsko – Ukrajina – ČR. Nyní se připravuje na závěrečné závody letní sezony u nás, a to mistrovství České republiky, které se koná o tomto víkendu. Zde se Lenka pokusí splnit limity do reprezentace České republiky a na Letní olympijské hry v Pekingu.


Solidní start sezony


Lenka Jarošová se na vrchol letošní sezony připravuje tvrdě již od zimy. „Nejprve jsem s našim oddílem absolvovala závody Českého poháru v Českých Budějovicích, v březnu následovalo zimní mistrovství České republiky. Zde jsme s holkama vyhrály štafety na 4x100 metrů kraul i 4x100 metrů polohovku. Koncem března bylo na programu finále ligy a skončily jsme druhé, když byla před námi pouze Kometa Brno,“ vrací se Lenka na začátek kalendářního roku.


Posun na Kypru


Díky kvalitním výkonům se dostala bývalá prachatická závodnice na soustředění na Kypr. „Bylo to skvělé soustředění, měli jsme vynikající podmínky na trénink. Hodně jsem natrénovala vytrvalost, která se mi nyní moc hodí. Na Kypru jsem udělala hodně práce a soustředění mi moc pomohlo. Konečně jsem se po nemoci výkony posunula na solidní úroveň. Sice to ještě nebylo u mého oblíbeného znaku, ale to by již měla být jen otázka času,“ pochvalovala ji Lenka Jarošová podmínky k přípravě.


Mezinárodně


Hned po návratu z Kypru čekal Lenku důležitý mezinárodní závod Praha 2008. Ten se jí vydařil. „V Praze jsem zaplavala docela dobře dvoustovku kraula a díky ní jsem se nominovala na trojutkání Polsko – Ukrajina – Česká republiky. V Praze jsem získala dvě třetí místa, a to na zmiňované dvoustovce v kraulu a také na polohové dvoustovce. Docela mne však mrzelo, že mi nevyšly závody na znakařských tratích,“ vrátila se k výsledkům z Prahy 2008 plavkyně. Posledním větším závodem bylo zmiňované trojutkání Polsko – Ukrajina – Česká republika. Tady plavala dvoustovky kraul a znak a byla členkou štafety na 4x200 metrů kraul.


Republika


Nyní čeká Lenku důležité mistrovství České republiky, které by jí mohlo otevřít cestu do reprezentace a možná i na olympiádu. „Pokusím se splnit limit do reprezentace buď na dvoustovce znak, nebo na dvoustovce kraul. Oba časy jsou ohodnocené na 810 bodů, což na znaku odpovídá času 2:17,74 a na kraulu 2:05,85. Olympijský limit je na dvoustovku znak 2:15,45 což je skoro o dvě vteřiny lepší mého osobáku, který je 2:17,24. V poslední době se mi však plave velmi dobře kraul, a tak zkusím zabojovat i na 200 metrů kraul. Jelikož jsem týmový plavec a skoro nejrychleji plavu ve štafetách, tak doufám, že se naše Bohemka umístí ve štafetách na stupních vítězů,“ hledí k víkendovému mistrovství republiky Lenka Jarošová.