Prachaticko – Soutěže družstev stolních tenistů v okrese by již v této chvíli měly znát čtvrtfinálové dvojice pro play off. V přeboru je jasno, v soutěži chybí dohrát ještě několik duelů.

Přebor

Podle předpokladů všechny tři vedoucí celky své zápasy posledního kola vyhrály, a tak se již v pořadí nic nezměnilo. Vítězem dlouhodobé části je Ederstav Prachatice. Sezona naopak končí pro Zálezly, které z posledního místa sestupují do soutěže. Zbylých osm celků nyní vstoupí do čtvrtfinále play off o právo postupu do krajské soutěže.

Zálezly – Mostové jeřáby Prachatice 2:16. R. Martínek a Jar. Trojan 1 – P. Klíma a Jírovec 4, V. Klíma a Kocourek 3, debly.
Ederstav Prachatice – Netolice B 16:2.E Medek 4, Sobotka a J. Vostřez 3, Z. Vostřez 2, debly, 1x skreč – Nohava a Krbeček.
Netolice A – Vimperk B 11:7. Pižl 4, Šortner a Penc 3, debl – Kuťka 3, Kortus, Hyka a M. Rejšek 1, debl.
Vimperk A – Volary 8:10. V. Rejšek 3, Janoud a Kunc 2, Mondl 1 – P. Vostřez a Hrdonka 3, Steinbach 2, debly.
Pořadí družstev na prvním až třetím místě je dáno minitabulkou výsledků vzájemných zápasů těchto tří týmů. O pořadí na 5. a 6. místě rozhodovaly vzájemné zápasy.
Ve čtvrtfinále play off se utkají: Ederstav Prachatice – Šumavan Vimperk B, H.B. mostové jeřáby Prachatice – Netolice B, Volary – Netolice A a Slávia Prachatice A – Šumavan Vimperk A.

Soutěž

V okresní soutěži je situace na čele tabulky před několika závěrečnými zápasy ještě stále nepřehledná. Jisté je, že sezona skončila pro Lenoru. Osmý skončí Rohanov, sedmá Svatá Maří a šestý Löffler Čkyně. Na prvních pěti místech se bude pořadí ještě měnit, i když největší ambice na prvenství po dlouhodobé části mají mladíci z Libína Prachatice D. Ti by museli ze tří posledních zápasů dvakrát prohrát, aby neskončili na prvním místě.

Löffler Čkyně – Slávia Prachatice C 7:11. Kavlík a Bielek 2, Pěsta a Liška 1, debl – Mazour a Marek 4, Kozel a Batysta 1, debl.
Lhenice – Lenora 16:2. J. Filip, V. Filip a Špán 4, Houška 2, debly – Filuš a Hlouška 1.

Turnaj dvojic

Přesně za tři týdny je na programu pro hráče soutěží na Prachaticku turnaj dvoučlenných družstev. Ten se za pořadatelství oddílu H.B. mostové jeřáby uskuteční v prachatické sportovní hale. „Stejně jako loni se hraje turnaj dvoučlenných družstev, takže dvouhry a čtyřhra. Nechceme však účastníky svazovat tím, že by museli vytvářet oddílové dvojice dle dlouhodobých soutěží, mohou se dát dohromady kteříkoliv hráči ze kterýchkoli oddílů soutěží na Prachaticku. Z důvodu toho, že se bude paralelně hrát turnaj neregistrovaných jednotlivců, máme dán limit dvojic, které můžeme do turnaje vzít, abychom se vešli do časového prostoru v hale a navíc, aby si všichni dobře zahráli. Proto je třeba se hlásit včas, samozřejmě přednost mají dvojice, které hrály před rokem při prvním ročníku turnaje,“ připomíná stolním tenistům turnaj, který by se měl stát dobrou tradicí závěru sezony, Miloslav Jírovec z pořadatelského oddílu.

Doplňme, že se pod patronací Kooperativy hraje turnaj jako Jarní pohár H.B. mostové jeřáby Cup. Přihlášky do turnaje nejpozději do 18. března do 20. hodiny večerní u Miloslava Jírovce na telefonu 731468469.