Přebor

Ederstav Prachatice vysoko zvítězil nad dosavadním lídrem tabulky z Volar a otevřel si cestu k celkovému vítězství v základní dlouhodobé části okresního přeboru. První tři celky budou mít pravděpodobně na konci soutěže stejný počet bodů a dle minitabulky by pak skončili za Ederstavem hráči Mostových jeřábů Prachatice, třetí příčka by pak zbyla na Volarské. Definitivní podobu tabulkám však dají výsledky posledního kola.

Zálezly – Ederstav Prachatice 3:15. Jar. Trojan 2, R. Martínek 1 – Z. Vostřez a J. Vostřez 4, Medek 3, Sobotka 2, debly.
Ederstav Prachatice – Volary 13:5. J. Vostřez 4, Z. Vostřez 3, Sobotka a Medek 2, debly – Havel 3, P. Vostřez a Hrdonka 1.
Netolice A – H.B. mostové jeřáby Prachatice 4:14. Pižl 2, Šortner 1, debl – Wimberský 4, P. Klíma a Kocourek 3, V. Klíma 2, debl, 1x skreč.
H.B. mostové jeřáby Prachatice – Vimperk A 10:8. Wimberský 4, P. Klíma a Jírovec 2, Kocourek 1, debl – V. Rejšek 3, Janoud a Kunc 2, debl.
Vimperk B – Ederstav Prachatice 2:16. Kuťka 1, debl – J. Vostřez, Z. Vostřez a Medek 4, Sobotka 3, debl.


Soutěž

Vedoucí tři celky tentokrát do bojů nezasáhly, a tak se pořadí na čele tabulky nijak neměnilo. O vítězi dlouhodobé části se rozhodne v přímém souboji Libína D s béčkem Slávie Prachatice. Tím se i vykrystalizují dvojice pro play off o postup do okresního přeboru.

Slávia Prachatice C – Vimperk C 13:5. Mazour a Marek 4, Batysta 3, debly – Janoud 2, Vlček, Kortus a Icha.
Vimperk C – Löffler Čkyně 11:7. Janoud a Icha 4, Kortus 3 – Pěsta 2, Vojtíšek, Kavlík a Bielek 1.

Turnaj

Přesně za čtyři týdny se hraje v prachatické sportovní hale druhý ročník Jarního turnaje stolních tenistů, přičemž samostatnou kategorií bude Beer Cup neregistrovaných hráčů. „Chtěli bychom pozvat všechny stolní tenisty z celého okresu, kteří si chodí zahrát jen tak pro zábavu a nehrají žádné soutěže. Mohou si změřit síly zase s jinými soupeři. Loni se představili hráči opravdu z celého okresu od Lhenic až po Stachy a zahráli si až do sytosti. Soutěž je určena opravdu jen pro neregistrované, kteří nebyli v posledních pěti letech na žádných soupiskách týmů hrajících soutěže,“ zve na zajímavé klání Miloslav Jírovec z pořadatelského klubu H.B. mostové jeřáby Prachatice.

Současně se uskuteční i turnaj dvojic hráčů okresních soutěží. „Loni to i v této kategorii byly líté boje a o překvapení nebyla nouze. Vyhrála dvojice z netolického béčka Miroslav Milota – Pavel Nohava. Na jejich pálkách si vylámaly zuby i hráči z klubů na vyšších příčkách soutěže. Je třeba však také říci, že není podmínkou, aby byli hráči ve dvojici ze stejného klubu,“ doplňuje Miloslav Jírovec.

Dodejme, že přihlásit se je třeba nejpozději do 18. března večer u Miloslava Jírovce (telefon 731468469), či mailem na vladimir.klima@denik.cz. Startovné pro neregistrované jednotlivce je 100 korun, do 15 let 50 korun. Pro dvoučlenné družstvo registrovaných 250 korun.