V okresním přeboru bude loňský titul obhajovat tým SK H.B. Mostové jeřáby Prachatice, který ve finále přehrál Tatran Volary. Dalšími účastníky jsou Ederstav Prachatice, Šumavan Vimperk A, Šumavan Vimperk B, Netolice A, Slávia Prachatice, Zálezly a nově Netolice B, které postoupily z okresní soutěže. První kolo bude především záležitostí oddílových soubojů, nastoupí proti sobě vimperské áčko s béčkem i netolická družstva. Obhájce loňského prvenství nastoupí na stolech Slávie Prachatice, loni druhý Tatran Volary hostuje v Zálezlech. Volný los má tentokrát Ederstav Prachatice.
Hraje se dvoukolově každý s každým a první osmička postupuje do play off. Poslední celek po základní skupině sestupuje do okresní soutěže. V play off se hraje na dva zápasy a při rovnosti bodů rozhodují sety. Vítěz okresního přeboru si vybojuje právo postupu do krajské soutěže.
Do okresní soutěže spadli loni z přeboru stolní tenisté Lhenic, kteří budou patřit ke spolufavoritům soutěže. Opět se představí béčko a céčko Slávie Prachatice, déčko Libína Prachatice, Rohanov, Lenora a Löffler Čkyně. Nově se v soutěži objeví céčko Vimperka a po kratší odmlce se opět začne hrát soutěžně ve Svaté Maří. V prvním kole na sebe narazí celky Slávie Prachatice, Rohanov hostí céčko Vimperka, do Lhenic jede déčko Libína a do svaté Maří Lenora. Volný los má tentokrát tým ze Čkyně.
I v okresní soutěži se hraje nejprve dvakrát každý s každým a pak následuje play off s tím, že poslední celek soutěže po základní části končí sezonu. Play off se hraje stejným způsobem jako v přeboru, vítěz postoupí do okresního přeboru na další sezonu.