Před týdnem sice v dresu Pražanů nenastoupil avizovaný Tregler, který pravidelně boduje v extralize, ale účast nejvýše procentuálně postavených hráčů druhé ligy Reitšpiese a Beneše jednoznačně stavěla do role favorita hráče El Niňa. Prachatičtí však podali vynikající výkon a všechny papírové předpoklady přímo rozcupovali vítězstvím 9:7. Do odvety tedy jdou s vedením na zápasy 1:0.

Odveta se hraje dnes od 15 hodin v prachatické sportovní hale. Jelikož se nehraje na součet jednotlivých bojů, nemusí se ještě dnes rozhodnout, i když by domácí byli rádi, kdyby tomu tak bylo. Pokud by se totiž podařilo Pražanům vyhrát jakýmkoli výsledkem, třetí rozhodující zápas se bude hrát hned zítra v Praze.

Domácí nastoupí v klasické sestavě, u hostů se dá čekat nějaká změna. „Údajně by neměl být Tregler, ale uvidíme, až přijedou. Minulý týden hovořili o tom, že vymění Špačka. Jinak Reitšpies s Benešem by měli být. Pokud opravdu nebude Tregler, tak doufám, že sérii doma ukončíme,“ říká k utkání domácí Milan Zaunmüller. V každém případě bude dnes k vidění vynikající stolní tenis.

Ve druhém semifinále zajíždějí Strakonice do Litoměřic. První utkání vyhráli Jihočeši 9:5.