Prachatický Libín si již v minulém dvoukole definitivně zajistil účast ve čtyřčlenném play off o první ligu, je čtvrtý a jeho postavení již víkendové zápasy nemohou změnit.

Zítra hrají Prachatičtí na stolech Liberce C. Jak ukazuje tabulka, nic jiného než vítězství nemůže prachatický tým uspokojit, Liberec je suverénně poslední a odsouzený k sestupu do třetí ligy. Ale druhé utkání, které se hraje v neděli v Mladé Boleslavi, bude z úplně jiného těsta. Domácí budou bojovat o to, aby měli co nejvýhodnější postavení pro baráž o záchranu druhé ligy. Dá se tedy čekat velice napínavé utkání.

Víkend však bude pro Prachatické především čekáním na to, kdo bude jejich soupeřem v semifinále play off. Z vedoucí trojice hraje doma pouze celek Litoměřic a dle soupeřů se dá předpokládat jeho plný bodový zisk. Strakonice mají stejné soupeře jako Prachatičtí, tedy Liberec C a nepříjemnou Mladou Boleslav. Dle postavení v tabulce asi má nejtěžší soupeře vedoucí El Niňo Praha C, které zajíždí na stoly remízového krále soutěže z Boru u Tachova a nevyzpytatelné Elizzy Praha B. El Niňo však disponuje velice širokým a kvalitním kádrem, může využít hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží, a tak se zdá pravděpodobné, že na Libín vyjde pro semifinále El Niňo. nechme se však překvapit.

Víkendový program: Elizza Praha B – Kotlářka Praha B, Bor u Tachova – El Niňo C, Litoměřice – Sedlčany, Sparta Praha – Slavoj Praha, Liberec C – Libín Prachatice, Mladá Boleslav – Strakonice, Bor u Tachova – Kotlářka B, Elizza B – El Niňo C, Sparta – Sedlčany, Litoměřice – Slavoj, Mladá Boleslav Libín Prachatice, Liberec C – Strakonice.