Po minulých dvou kolech se Prachatičtí znovu vrátili na čtvrté místo, když doma dvakrát zvítězili. Získali náskok dvou bodů na Elizzu Praha B a právě tento celek bude zítřejším soupeřem Prachatických. Pokud tedy budou chtít hráči Libína zůstat ve čtyřce, musejí v Praze zvítězit, či alespoň remizovat a následně vyhrát nedělní souboj v Boru u Tachova.

V první polovině dlouhodobé soutěže Prachatičtí Elizzu porazili 10:5, když výborně zahráli v obou čtyřhrách a dvoubodový náskok po prvním kole dvouher pak stále navyšovali až k jasnému vítězství. Jak je vidět, herně na tento celek čtveřice Kaštánek, Němec, Šimoník a Zaunmüller určitě má. Dá se možná již nyní říci, že případná výhra by již Prachatickým čtyřku definitivně zajistila. Navíc pak ještě Elizza B hraje doma se třetími Strakonicemi, které stále ještě usilují o první místo tabulky.

V neděli dopoledne zajíždějí hráči Libína do Boru u Tachova, který je v tabulce sedmý, a je pomyslným remizovým králem soutěže, když se již pětkrát rozešel se soupeři výsledkem 9:9. A tímto výsledkem také skončil i první vzájemný souboj těchto soupeřů v této sezoně. Zápas byl jako na houpačce, Libín vyhrál obě čtyřhry, Bor vyrovnal na 3:3, Prachatičtí pak šli do vedení 6:4 a 9:5, ale poslední čtyři zápasy celého utkání pak vyzněly ve prospěch hostujícího celku. Pro prachatické fanoušky byl zápas nakonec pořádným zklamáním.

Ostatní dvojice víkendového programu: Bor u Tachova – ČZ Strakonice, Sedlčany – Liberec C, Slavoj Praha – Mladá Boleslav, Kotlářka Praha B – Litoměřice, El Niňo Praha C – Sparta Praha, Elizza Praha B – ČZ Strakonice, Slavoj Praha – Liberec C, Sedlčany – Mladá Boleslav, El Niňo Praha C – Litoměřice, Kotlářka Praha B – Sparta Praha.