Splnili první podmínku, vyhráli na stolech Kotlářky Praha B, ale v kontextu ostatních výsledků padli na páté místo. Na návrat do čtyřky pro play off o I. ligu mají ještě šest zápasů.

Kotlářka Praha B – Libín Prachatice 5:10. Pouhý jeden bodík před svým soupeřem byli Prachatičtí v tabulce před tímto utkáním. O to důležitější to duel byl. Hráči Libína odjížděli do Prahy ověnčeni aktuálními krajskými tituly ze dvouhry i čtyřhry s jasným cílem naplno bodovat. Po čtyřhrách panovala spokojenost poloviční, svůj duel vyhráli Kaštánek s Zaunmüllerem, naopak Němec se Šimoníkem svým soupeřům podlehli. Dvouhry se vůbec nezačaly odvíjet podle představ prachatických hráčů. V první sérii totiž zvítězil pouze Kaštánek, ostatní tři hráči svým soupeřům podlehli a domácí vedli 4:2. Naštěstí Prachatičtí zvedli hlavy a po druhé sérii bylo srovnáno na 5:5, když zabodovali Zaunmüller, Kaštánek a Němec. Ve třetí sérii dvouher zabodovala celá prachatická čtveřice a poslední desátý bod pak ještě přidal Zaunmüller. Výhra 10:5 se může zdát jednoduchá, ale pravdou je, že pět utkání se hrálo na všech pět setů. O zkušenosti prachatického celku pak vypovídá to, že všechny pětisetové zápasy jeho hráči vyhráli.

El Niňo Praha C – Libín Prachatice 10:8. El Niňo je špičkou stolního tenisu v České republice a disponuje celou řadou vynikajících hráčů. A právě hráči céčka čas od času nakukují i do vyšších soutěží svého klubu. Podle sestavy je jasné, že se vedení klubu snaží dostat tým co nejvýše. Od úvodních čtyřher bylo zřejmé, že to bude pořádná a vyrovnaná bitva. Na straně Libína opět bodovali Kaštánek s Zaunmüllerem a do dvouher se šlo za stavu 1:1. V prvním kole dvouher zabodovali Zaunmüller s Kaštánkem a stav byl stále vyrovnaný 3:3. Ve druhé sadě dvouher nejprve zabodoval Zaunmüller, domácí otočili na 5:4 a v následném zápase znovu vyrovnal Němec. Rozhodující pro vývoj celého zápasu byla třetí sada dvouher. Tři zápasy se zde hrály na pět setů a pouze Šimoník byl úspěšný. Domácí celek utekl na 8:6 a situace byla pro Prachatické velice složitá. Zaunmüller však jednoznačně přehrál domácí jedničku Reitšpiese a Kaštánek dvojku Vaňáska. Před závěrečnými dvěma dvouhrami tak byl stav vyrovnaný 8:8. Šimoník s Němcem však již nedokázali dokonat obrat v utkání, své duely prohráli, a tak se z vítězství 10:8 nakonec radovali Pražané.

Tabulka doznala zásadních změn. Dlouho vedoucí Strakonice se propadly na třetí místo, Libín klesl na páté. Má však pouhý bodík ztrátu na Elizzu Praha B, na vyšší příčky již ztrácí výrazněji, a tak je jasné, že cílem do závěru dlouhodobé části již může být pouze čtvrté místo. Předchozí zápasy s Litoměřicemi a El Niněm však jasně ukázaly, že letos bude boj o první ligu hodně otevřený a hrát se dá s každým.

Ostatní zápasy: Elizza Praha B – Sedlčany 10:3, Bor u Tachova – Slavoj Praha 10:8, El Niňo Praha C – Strakonice 10:4, Litoměřice – Liberec C 10:0, Sparta Praha – Mladá Boleslav 10:7, Bor u Tachova – Sedlčany 9:9, Elizza B – Slavoj 10:7, Kotlářka B – Strakonice 5:10, Sparta – Liberec 10:0, Litoměřice – Mladá Boleslav 10:1.

V dalším dvoukole Libín přivítá na svých stolech nejprve osmé Sedlčany a poté desátý Slavoj Praha. V boji o čtyřku nemůže myslet na nic jiného než na dvě výhry.