V minulém dvoukole Libín doma nejprve ztratil 8:10 dobře rozehraný zápas s Litoměřicemi, poté porazil jednoznačně 10:0 Spartu Praha. Jako příprava na další zápasy posloužily krajské přebory, na které se Prachatičtí důkladně připravili. To se jim vyplatilo a získali hned dva krajské tituly. Přebor se stal soubojem druholigových hráčů Prachatic a Strakonic, tentokrát, oproti dlouhodobé soutěžili, kralovali Prachatičtí. Dvouhru vyhrál Milan Zaunmüller a čtyřhru pár David Šimoník s Miroslavem Němcem, přičemž druhé místo patřilo Milanu Zaunmüllerovi s Petrem Kaštánkem. Dva krajské tituly jsou nyní před víkendem důležitou vzpruhou, protože Prachatické čekají těžké zápasy na stolech pátého a třetího celku tabulky.

Zítra se hráči Libína představí v souboji s Kotlářkou Praha B. V prvním utkání v Prachaticích domácí sice vyhráli vysoko 10:4, ale odveta bude hodně složitá. Pražané se již propracovali pouhý bodík za naše hráče a půjde o přímý souboj o čtvrté místo, které po skončení dlouhodobé části zaručuje play off o postup do první ligy. Navíc se na bod dotáhla i šestá Elizza Praha B, takže se boj o vstup do druholigové elity pořádně zamotává. Výhra by pro hráče Libína byla nesmírně cenná.

Na stolech třetího v tabulce El Niňa Praha C nastoupí Prachatičtí v neděli dopoledne. V prvním duelu v Prachaticích domácí porazili soupeře stejně jako předtím Kotlářku 10:4. Znovu výborná výchozí pozice do hodnocení vzájemných zápasů, ale v Praze to bude velice nepříjemné.

Tipovat výsledky zápasů by bylo asi hodně troufalé, šance v obou duelech jsou naprosto vyrovnané.