Prachatický Libín vyrazí na stoly ČZ Elektrostavu Strakonice a má soupeři co oplácet. Hned v úvodu soutěže totiž Strakoničtí v Prachaticích vyhráli 10:7 a bylo z toho velké zklamání. V tu chvíli však ještě nikdo netušil, že by mohli být hráči Strakonic největším překvapením soutěže a v polovině základní části budou lídrem tabulky s deseti výhrami a jedinou remízou.

V posledním dvoukole Prachatičtí nejprve splnili povinnost a porazili poslední Liberec. Poté však podlehli překvapivě Mladé Boleslavi. Projevil se však ten fakt, že Prachatičtí disponují kvalitní čtyřkou hráčů pro II. ligu, ale každý výpadek může znamenat problém. David Šimoník byl zraněn a nemohl nastoupit ani na jeden zápas. Ten první jeho spoluhráči zvládli, ale proti Boleslavi nemohl nastoupit ani Miroslav Němec, takže byla na světě nečekaná porážka.

Po polovině základní části soutěže jsou Prachatičtí čtvrtí a jejich úkol je jasný. Do závěrečného play off o postup do první ligy sice postupují první čtyři celky, ale důležité je skončit do místa druhého, které znamená lepší nasazení pro semifinále.

Chtělo by to však bodovat ve Strakonicích, což nebude vůbec jednoduché. Prachatičtí již jsou v plné síle, Šimoník je již připraven nastoupit a dobrá zpráva je i to, že na dobře obsazené Velké ceně Prachatic vyhrála čtyřhru dvojice Šimoník – Němec. Ve dvouhře se však již nikdo z Prachatických neprobojoval do semifinále, Zaunmüller i Kaštánek skončili ve čtvrtfinále. V Prachaticích se objevili i strakoničtí hráči. Calta dokonce celý turnaj vyhrál, Šulc skončil ve čtvrtfinále. Před utkáním samotným je ale všechno otevřené, papírovým favoritem jsou však domácí.