Cílem prachatického celku pro tuto sezonu je účast v semifinálové čtyřce a následně pokus o postup do první ligy. Tento plán sice dostal v prvním kole trochu trhliny, ale je teprve začátek soutěže a o ambicích jednotlivých týmů napoví až další zápasy.

Libín cestuje již zítra brzy ráno na stoly soupeřů, brzy po obědě se představí v Litoměřicích. A že to nebude vůbec nic jednoduchého, o tom hovoří výsledek úvodního kola soutěže a vítězství Litoměřic nad Spartou Praha jednoznačně 10:0. „Soutěž to bude nesmírně těžká a náročná. Mužstev, která chtějí nahoru, bude hodně. Ke spolufavoritům například patří posílené Litoměřice,“ hovořil o síle tohoto celku již před startem soutěže šéftrenér prachatických stolních tenistů Jan Bauer nejstarší. Jak vypovídá zápas Litoměřic se Spartou, měl naprostou pravdu. Čtveřice Zaunmüller, Kaštánek, Němec a Šimoník je však za roky strávené v ligových soutěžích ostříleným týmem, hráči by měli rychle zapomenout na porážku se Strakonicemi a naopak by měli soupeřům ukázat svou sílu. A právě v Litoměřicích mají první možnost.

Třetí kolo soutěže se hraje v neděli ráno a Prachatičtí se představí na stolech Sparty Praha. Jak již bylo řečeno, Sparta to pořádně v prvním kole schytala v Litoměřicích. To však neznamená, že by to byl outsider soutěže či tohoto zápasu zápasu a Prachatičtí si musejí dát velký pozor, aby soupeře nepodcenili. Další ztrátu si nemohou dovolit.

Ostatní duely víkendu: Elizza Praha B – Liberec C, Bor u Tachova – Mladá Boleslav, Sparta Praha – Strakonice, Kotlářka Praha B – Sedlčany, El Niňo Praha C – Slavoj Praha, Elizza Praha B – Mladá Boleslav, Bor u Tachova – Liberec C, Litoměřice – Strakonice, Kotlářka Praha B – Slavoj Praha, El Niňo Praha C – Sedlčany.