Liberec B – Libín Prachatice 7:10. Nesmírně důležitá výhra. Kdyby Liberec doma vyhrál a zvládl i následný zápas se Sedlčany, přiblížil by se Libínu na jediný bod. Toho si byli prachatičtí hráči velmi dobře vědomi a bojovali o každý bodík. Po čtyřhrách byl stav 1:1, když tu na straně Libína vyhráli Zaunmüller s Kaštánkem. Pak přišla šňůra tří výher v podání Šimoníka, Zaunmüllera a Kaštánka. Prachatičtí vedli o tři body a vše vypadalo skvěle. V následujících svou zápasech klopýtli Němec a Šimoník a rázem domácí snížili na 3:4. Milan Zaunmüller však ukázal, proč patří mezi nejlepší hráče II. ligy a jasnou výhrou posunul skóre na 3:5. V té chvíli se Štěstěna od Prachatických odvrátila. Kaštánek i Němec prohráli své zápasy 2:3, nedařilo se ani Šimoníkovi a najednou domácí vedli 6:5. Vyrovnání zařídil znovu Zaunmüller. Za stavu 6:6 sehrál další smolný zápas Kaštánek, prohrál 2:3 a domácí vedli 7:6. Svou smůlu pak prolomil Němec a vyrovnal. Nastartoval tak krasojízdu svých kolegů, kteří v pořadí Šimoník, Zaunmüller a Kaštánek shodně zvítězili 3:1 a dotáhli tak celý zápas do konečného vítězství 10:7. Od svého pronásledovatele se tedy znovu odpoutali, navíc pocuchali jeho sebevědomí a Liberec pak dokonce prohrál i se šestými Sedlčany.

Mladá Boleslav – Libín Prachatice 5:10. Na tohoto soupeře umějí Prachatičtí zahrát a potvrdili to i tentokrát. Mladá Boleslav sice před tímto duelem vysoko porazila Sedlčany, ale favoritem utkání byli tentokrát Prachatičtí. Stejně jako v Liberci byl stav po čtyřhrách 1:1 a opět vyhrála dvojice Zaunmüller – Kaštánek. Prachatičtí trochu zpřeházeli pořadí hráčů v jednotlivých zápasech a vyplatilo se. Zaunmüller, Šimoník i Němec své zápasy vyhráli a Libín vedl o tři body. Svůj zápas sice ztratil Kaštánek, ale Zaunmüller se Šimoníkem vytáhli stav utkání na 2:6. Následně se nedařilo Němcovi, Kaštánek a Zaunmüller však nezaváhali a bylo prakticky rozhodnuto. Prachatičtí vedli 8:3. Mladé Boleslavi se podařilo ještě stáhnout na 5:8, Kaštánek a Zaunmüller však dílo dokončili. Libín zvítězil 10:5 a pojistil si klidné druhé místo v tabulce soutěže.
Pět kol před koncem dlouhodobé části soutěže má Libín náskok šesti bodů na třetí El Niňo Praha D. Znamená to z pěti zápasů dvakrát vyhrát a Prachatičtí budou mít v semifinále výhodu případného třetího zápasu play off na domácích stolech. Podle vývoje soutěže lze asi jen těžko pomýšlet na místo první, béčko Králova Dvora je velkým suverénem A skupiny druhé ligy.

Ostatní výsledky tohoto dvoukola: Mladá Boleslav – Sedlčany 10:4, Čakovice – Františkovy Lázně 10:7, Elizza Praha B – Slavoj Praha 7:10, Děčín – El Niňo Praha D 5:10, Litoměřice – Králův Dvůr B 2:10, Liberec B – Sedlčany 8:10, Elizza Praha B – Františkovy Lázně 5:10, Čakovice – Slavoj Praha 10:6, Litoměřice – El Niňo Praha D 9:9, Děčín – Králův Dvůr B 3:10.