První tým Libína zajíždí do severních Čech a v obou případech nastoupí do zápasů v roli favorita. Prachatičtí zatím odvádějí výborné výkony a kromě porážky na stolech suverénního Králova Dvora B zatím své soupeře jasně přehrávají. V minulém dvoukole dokonce vyprovodili silné béčko Liberce ostudným výsledkem 10:0, jediný bod pak ztratili s Mladou Boleslaví. Dosavadní výsledky staví áčko Libína do role spolufavorita druhé ligy.

Zítra odpoledne nastoupí Libín na stolech Litoměřic. Domácí se samozřejmě budou snažit zvítězit, aby jim neunikl střed tabulky a nemuseli se strachovat z boje o záchranu. Síla Prachatických je především v individuálních výkonech Zaunmüllera, Šimoníka a Kaštánka, kteří jsou v žebříčku všech hráčů soutěže do sedmého místa, Němec zatím neodehrál tolik zápasů, aby mohl být v soutěži jednotlivců hodnocen, přesto ze sedmi zápasů jen jednou prohrál. Srovnání hráčů jasně vypovídá o tom, že favoritem jsou naši stolní tenisté.

V neděli dopoledne hrají Prachatičtí v Děčíně. Při pohledu na tabulku soutěže je situace naprosto jasná. Prachatičtí však nesmějí podlehnout papírové jednoduchosti tohoto duelu a je třeba na stolech odvéct ty nejlepší výkony.

Po předchozím dvoukole se trochu zlepšila nálada hráčům béčka Libína ve třetí lize. Získali první vítězství a opustili poslední příčku tabulky po vítězství nad Sokolem Michle. Nyní prachatické hráče čeká dvojutkání na jihočeských stolech.

Dnes po obědě nastoupí prachatičtí mladíci na stolech DDM Soběslav. Pokud dá první tým k dispozici béčku Jakuba Kašparů a další tři hráči odvedou stoprocentní práci, nemuselo by vítězství v Soběslavi viset až tak vysoko. Výhra by Prachatickým v tabulce nesmírně pomohla.


V neděli hrají Prachatičtí na stolech Pedagogu Česká Budějovice. Zde bude situace pro Prachatické o mnoho složitější. Pedagog je pátý v tabulce a bude v zápase favoritem. To však neznamená, že by měli hráči Libína nastoupit na utkání s poraženeckou náladou a určitě udělají pro úspěch vše.