Libín Prachatice – Havířov C 6:10.

Hosté přijeli do Prachatic se nejlepším českým juniorem Sirůčkem a dalšími třemi mladíky, kteří patří do havířovského trénnkového centra. Napříklads Javůrek je synem bývalého českého reprezentanta. Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný. Šimoník s Němcem své soupeře jasně přehráli, bodovat mohla i dvojice Zaunmüller – Kašparů. ti již vedli 2:1 na sety, ale zápas prohráli. V první čtveřici dvouher přišly tři smolné zápasy, které Prachatičtí prohráli 2:3. Přitom Šimoník vedl nad Sirůčkem a Němec nad mikulcem shodně 2:0. Přesto zápasy prohráli. Jasný bod získal Zaunmüller. Další vyrovnaný zápas sehrál kašparů se Sirůčkem. prachatický hráč opět vedl 2:0, ale nedotáhl zápas do konce. Němec pak hladce podlehl Javůrkovi, naopak Šimoník přehrál jistě Mikulce a zaunmüller juráska. Stav byl 4:6. V dalším utkání havířovský Sirůček znovu vyhrál 3:2, tentokrát nad Němcem. Zaunmüller poté ve vyrovnaném duelu vyhrál nad Javůrkem a po velkém boji vyhrál Kašparů nad Juráskem. Šimoník však podlehl Mikulcovi 1:3, když mu nevyšel závěr druhého setu a soupeř se chytil. V nádherném utkání jedniček týmů podlehl Zaunmüller 2:3 Sirůčkovi. „Byl to zápas krásných výměn, ale ty nejlepší nakonec Milan neustál,“ komentoval zápas prachatický šéftrenér Jan Bauer. V posledním utkání podlehl Šimoník Javůrkovi 1:3 a celkově tedy Havířov zvítězil v Prachaticích 6:10.

„Podle mého názoru by utkání více slušela remíza. Prokázala se kvalita nejlepšího českého juniora Sirůčka, který ustál všechny zápasy 3:2. Byla tam znát velká jistota. Je to i o tom, že naši kluci se sejdou k tréninku tak dvě hodiny v týdnu, Havířovští trénují denně. O vyrovnanosti zápasu vypovídá i to, že jsme na sety vyhráli 34:32. To se však nepočítá,“ zhodnotil utkání s Havířovem Jan Bauer nejstarší.

Libín Prachatice – Opava 4:10.

Soupeř přivezl dva ostřílené prvoligové harcovníky Kudelu s Dzidou a mladé hráče Bindaše a Chmelu. Domácí však měli vynikající vstup do utkání, když vyhráli obě čtyřhry. „Takový vstup do zápasu jsme ještě neměli a navíc kluci oba zápasy vyhráli s velkou jistotou,“ nadšeně chválil po čtyřhrách hráče jan Bauer. V první dvouhře sehrál Němec vyronané utkání s Dzidou. Všechny sety byly na koncovky, ale Němec 1:3 (–10, 12, –13, –13) prohrál. Kašparů pak držel dva sety krok s Bindačem, ale nakonec také odešel poražen. Šimoník sehrál s Kudelou čtyři výborné sety, když byl zápas jak na houpačce. Pátý set již jasně vyzněl pro soupeře. Na 3:3 po první sadě dvouher vyrovnal Zaunmüller jasnou výhrou nad Chmelou. V duelu Kašparů – Dzida zvítězil lepší Dzida 1:3. Šimoníkovi pak nevyšly koncovky setů s Bindačem a prohrál 1:3 (14, –10, –11, –13). Zaunmüller si pak poradil v klidu s Kudelou 3:0. Němec sehrál s Chmelou tři vyrovnané sety do koncovek, ale zápas patřil soupeři. Šimoník vedl 2:0 nad Dzidou, ale pak úplně odešel a soupeř utkání otočil. Zaunmüller prohrával s Bindačem 1:2, srovnal, vedl v pátém setu 10:7, ale nakonec se radoval soupeř. „Milan udělal řadu nevyzpytatelných chyb, které jsou u hráče jeho kalibru nepochopitelné. Měl na výhru,“ komentoval duel J. Bauer. V posledním utkání Kašparů prohrál s Chmelou 2:3. „Zasloužená výhra hostů, my tentokrát mohli udělat jen kosmetické úpravy,“ shrnul utkání Jan Bauer.