Jak se dalo předpokládat, Pražané hodně stojí o postup dalšího svého celku do první ligy, a tak postavili do zápasu to nejsilnější, co mají, nastoupili hráči, kteří hrají celou sezonu první ligu a nejsou v základní čtyřce týmu.

„Ve stejné sestavě hrálo El Niňo i oba zápasy základní části, doma jsme hráli 9:9 a u nich prohráli 8:10,“ připomíná dosavadní výsledky šéfrenér týmu Jan Bauer. Začátek utkání Prachatickým nevyšel, po čtyřhře a prvním kole dvouher prohrávali 1:4. „Tentokrát klukům vůbec nevyšla čtyřhra, která bývá silnou zbraní,“ vrací se k úvodu zápasu Jan Bauer. Druhá sada dvouher však Prachatickým vyšla a vyhráli všichni čtyři hráči. „Vedli jsme 5:4 a bylo veseleji. Pak se však lámal chleba. Milan Zaunmüller i Petr Kaštánek prohráli své zápasy 2:3 a soupeř opět otočil na 8:5 ve svůj prospěch. Zaunmüller s Kaštánkem opět snížili na 7:8, ale pak už Pražané udělali devátý bod,“ vypočítává vývoj zápasu Jan Bauer. tři body tedy získal Zaunmüller, dva Kaštánek a po jednom Němec a Šimoník.

Těsná porážka dává naději do odvety. Výsledky zápasů se nesčítají, ale hraje se na dvě vítězství. V Prachaticích se nyní hraje v sobotu od 15 hodin. „Již v Praze byly všechny zápasy vyrovnané a stejně tak se to dá čekat v odvetě.

To, že El Niňo bere zápas hodně prestižně, potvrzuje i to, že si objednali v Prachaticích devět noclehů. Přijede tedy celé vedení týmu,“ říká Jan Bauer a doplňuje: „Kluci jsou na zápas hodně nažhaveni. Nyní přemýšlíme nad tím, jak složit čtyřhru. Bod z ní je dost důležitý. Moc variant nejí, máme tři leváky a jednoho praváka. V každém případě dají kluci do zápasu vše, aby si vybojovali rozhodující třetí zápas. Proto věří i v dobrou diváckou kulisu.

Případný třetí duel by se hrál v neděli dopoledne.“