Nejvyšší krajskou soutěž, divizi, hraje Libín Prachatice B. Ten se představil na stolech Orla České Budějovice. Domácí zvítězili v poměru 9:5. Oproti republikovým soutěžím se v těch krajských nehrají na úvod čtyřhry. Debl se hraje jen v případě, že je stav po dvouhrách 8:8, a to pouze jeden. V Českých Budějovicích Libínu příliš nevyšel začátek utkání. V první sérii dvouher zvítězil pouze J. Bauer mladší, Blaško, J. Bauer starší i M. Bauer své zápasy prohráli. Ve druhém kole opět bodoval J. Bauer mladší a s ním i Blaško, a tak byl stav 5:3 pro tým Orla. Třetí kolo již prakticky rozhodlo o osudu utkání. Na straně hostů bodoval pouze Blaško a domácí vedli 8:4. Stav kosmeticky ještě upravil J. Bauer ml., ale domácí pak uhráli závěrečný bod a zvítězili 9:5.

V krajském přeboru letos bude působit SKP Prachatice. Pro nováčka to bude hodně těžká soutěž a velkou posilou by zde měl být P. Kaiml, který sem přestoupil z Libína Prachatice. Celek SKP hostoval v prvním kole na stolech Sokola České Budějovice. Zkušenosti s vyššími krajskými soutěžemi zde prodal právě již zmiňovaný Kaiml, který vyhrál všechny čtyři své zápasy. Jeden bod přidal V. Šána, bez zisku bodu tentokrát zůstali K. Předota a J. Kačer. Českobudějovický tým tak nakonec zvítězil v poměru 9:5.

Jedinou výhru prvního kola v krajských soutěžích zaznamenal celek Libína Prachatice C. Horký favorit B skupiny krajské soutěže zavítal na stoly týmu ČZ Strakonice C Elektrostav. Začátek utkání byl však hodně vyrovnaný, v prvním kole dvouher bodovali J. Vejvoda a M. Gruber. Stav byl 2:2. I po druhém kole dvouher byl stav nerozhodný 4:4. Na straně Prachatic tentokrát bodovali J. Gruber a M. Liška. Ve třetí sérii již získali hosté navrch a po výhrách J. Grubera, Vejvody a M. Grubera se dostali do vedení 7:5. Na začátku závěrečné série bodovali J. Gruber s Vejvodou a vytáhli tak skóre až na konečných 5:9.

Další zápasy krajských soutěží jsou na programu příští víkend a již se bude jednat o klasické soutěžní dvojzápasy.