El Niňo Praha C – Libín Prachatice 7:9

Oproti dlouhodobé části se play off hraje na devět vítězných zápasů, to znamená, že se hrála pouze jedna čtyřhra. Na straně domácích se sice neobjevil avizovaný Tregler, který pravidelně boduje v extralize, ale nastoupili dva nejúspěšnější hráči dlouhodobé části II. ligy Reitšpies a Beneš. Ty doplnili další kvalitní hráči Vaňásek a Zbyněk Špaček. Hosté nasadili osvědčenou čtveřici Zaunmüller, Kaštánek, Šimoník a Němec.

Úvod utkání obstarala čtyřhra a první bod na konto Libínu získali Zaunmüller s Kaštánkem, kteří porazili dvojici Reitšpies – Vaňásek. Začátek duelu byl jak z říše snů, Zaunmüller vyprovodil 3:0 Vaňáska a stejným výsledkem porazil Kaštánek Špačka. Pak Šimoník podlehl 1:3 Benešovi a v duelu s Němcem potvrdil svou výbornou formu Reitšpies. po prvním kole dvouher tedy Libín vedl 3:2.

V dalším utkání potvrdil svou formu a chuť do zápasu Zaunmüller a porazil Špačka 3:0. Nesmírně důležitý bod získal v pětisetovém dramatu Kaštánek, když porazil Beneše. Šimoník s Němcem ani tentokrát nebodovali, a tak i po druhém kole dvouher vedl Libín o jeden bod v poměru 5:4.

Prachatická jednička Zaunmüller pokračoval ve výborných výkonech a ve svém třetím utkání porazil Beneše 3:1, což byl další hodně plusový bod na konto týmu. Kaštánek nestačil na Reitšpiese a Šimoník smolně prohrál v pětisetové bitvě s Vaňáskem. Vedení 7:6 vrátil v dalším utkání na stranu Prachatic Němec, když porazil 3:1 Špačka.

Na 7:7 vyrovnal Reitšpies, který porazil v souboji týmových jedniček i Zaunmüllera, a to 3:1. V dramatické koncovce Prachatičtí rozhodující zápasy zvládli. Kaštánek vrátil Libínu vedení výhrou 3:1 nad Vaňáskem a rozhodující devátý bod získal v další pětisetové bitvě Šimoník v zápase se Špačkem.
Hráči Libína jdou do odvety za vedení 1:0. Druhý zápas se hraje v sobotu od 15 hodin v prachatické sportovní hale a domácí by rádi slavili postup. Ve druhém semifinálovém utkání porazili Strakoničtí 9:5 Litoměřice, takže Jihočeši v play off o první ligu válí.