Zítra je na programu Velká cena Prachatic v kategorii mužů, která patří do jihočeského bodovacího okruhu. O body tedy zákonitě přijede bojovat celá jihočeská špička. „Již je přihlášen Michal Vávra, který jinak hraje v zahraničí, a bude tradičně hlavním favoritem celého turnaje,“ připomněl jméno známého jihočeského hráče včera dopoledne šéf turnaje Jan Bauer z pořádajícího Libína Prachatice. Dle jeho slov se dá očekávat účast i dalších hráčů působících v zahraničních soutěžích a zajímavá určitě bude jejich konfrontace s těmi, kteří hrají u nás. „Kvalita by měla být ze strany hráčů našeho áčka, ve druhé lize si výborně vedou hráči ze Strakonic,“ doplňuje k možnému okruhu spolufavoritů Jan Bauer. Kvalitní výkony v Prachaticích odvádějí i hráči českobudějovického Pedagogu i dalších oddílů. V každém případě bude k vidění výborný stolní tenis a stojí za to se přijít podívat.

V neděli se v Prachaticích sejdou družstva starších žáků, která budou bojovat o titul krajských přeborníků a postup na mistrovství České republiky. Zde Prachatičtí věří v úspěšný boj o nejvyšší příčku.

„Hrát by mělo osm tříčlenných družstev. Sedm již jich je přihlášených, čekám ještě na přihlášku z Tábora,“ informoval včera dopoledne Jan Bauer, který bude mít pod palcem i tento turnaj.

A právě Prachatičtí budou patřit k hlavním favoritům celé soutěže. „Doufám, že kluci potvrdí roli favoritů přeboru a podaří se jim soutěž vyhrát. Probojovali by se tak na mistrovství České republiky, což by pro ně bylo velké zadostiučinění. Za tréninkovou píli a zlepšující se výkonnost by si to určitě zasloužili,“ podporuje sebevědomí svých svěřenců Jan Bauer. Barvy Libína budou hájit Michal Gruber, který je krajskou jedničkou mezi staršími žáky, Pavel Kadlec, Petr Kraus a Václav Hesoun. Také v turnaji žáků se čekají velmi kvalitní výkony a podpora z řad diváků by našim hráčům určitě hodně pomohla.