Ten je určen pro tříčlenná družstva oddílů hrajících okresní soutěže Prachaticka a tentokrát došlo k několika překvapením. Poprvé se do finále probojoval tým Netolic, poprvé se do semifinále dostali stolní tenisté ze Zálezel a domácí B tým dosáhl nejlepšího umístění v historii turnaje. Jiným se zase až tak nedařilo.

Dvanáctka účastníků byla nalosována podle aktuálního pořadí v tabulkách soutěží do čtyř tříčlenných skupin. V těch se hrálo systémem každý s každým do pěti vítězných bodů. Po sehrání základních skupin postoupili jejich vítězové do souboje o první až čtvrté místo, druzí ze skupin následně bojovali o pátou až osmou příčku a třetí ve skupinách o deváté až dvanácté místo.

Ve skupině A se setkaly celky Vimperka A, Volar a Slávie Prachatice B. Favorizovaní domácí se hodně natrápili s celkem Volar, zvítězili nejtěsnějším výsledkem 5:4 a nakonec tak skupinu vyhráli. Na druhém místě skončil tým Volar a třetí zůstalo béčko Slávie.

Hodně zamotaná byla skupina B, ve které byla nejvýše nasazená Slávia Prachatice A, jako druhé Zálezly a třetí H.B. mostové jeřáby Prachatice B. Nejprve Zálezly porazily Mostové jeřáby 5:3, ve druhém utkání Mostové jeřáby přehrály 5:3 Slávii Prachatice a o všem rozhodoval poslední zápas. V něm prachatická Slávia přehrála Zálezly jen 5:4, takže do semifinále šel současný lídr okresní soutěže ze Zálezel. Druhé skončilo béčko Mostových jeřábů Prachatice a až třetí byl druhý nejvýše nasazený celek turnaje Slávia Prachatice.

Ve skupině C bylo pořadí nejjednoznačnější. Do semifinále postoupil H.B. Mostové jeřáby A, na druhém místě skončil tým Rohanova a jako třetí céčko domácího Vimperka.

V poslední skupině byl favoritem celek Netolic, který svou roli také potvrdil a porazil oba své soupeře. Na druhém místě skupiny skončilo béčko domácího Vimperka. Třetí skončil nováček turnaje, kterým bylo déčko prachatického Libína.

Pak již byly na programu zápasy o konečné umístění. Na úkor prachatické Slávie se zrodilo další překvapení, když prohrála 1:5 s déčkem Libína Prachatice. Ve druhém utkání této skupiny zvítězilo béčko Slávie Prachatice nad vimperským céčkem. V souboji o 11. místo si Slávia Prachatice poradila s Vimperkem C a v souboji o místo deváté vyhrál Libín Prachatice na Slávií Prachatice C.

Skupina o páté až osmé místo byla hodně vyrovnaná. Nejprve vimperské béčko zvítězilo nad béčkem Mostových jeřábů Prachatice a poté si Volarští poradili s týmem Volar. V souboji o místo sedmé zvítězilo následně béčko Mostových jeřábů nad Rohanovem. O páté místo si zahráli stolní tenisté Vimperka B s Volary a z vítězství a historicky nejlepšího umístění v turnaji se nakonec radovali domácí hráči.

Finálovou skupinu nejprve čekaly semifinálové souboje, které měly naprosto různý průběh. Prachatické Mostové jeřáby se postavily proti domácímu A týmu. Prachatičtí zvítězili 5:0 a stali se tak prvním finalistou. Druhé semifinále bylo vyrovnané až do posledního duelu. Netoličtí se stále přetahovali o vedení s týmem Zálezel, až nakonec vyhrálo družstvo Netolic.

Souboj o třetí místo v turnaji přinesl další vyrovnanou bitvu. Každý chvilku tahal pilku, až se nakonec z nejtěsnějšího vítězství 5:4 radoval tým domácího áčka. Těsně pod stupni vítězů tak skončili stolní tenisté ze Zálezel.

Ve finále se střetly celky Mostových jeřábů Prachatice a Netolic. Utkání skončilo až trochu nespravedlivě vysokou výhrou Prachatických v poměru 5:0. Čtyři finálové duely totiž skončily výsledkem 3:2 pro prachatické hráče.

Ceny všem zúčastněným týmům předal spolu s hlavním organizátorem turnaje Jiřím Hykou i starosta Vimperku Bohumil Petrášek.

Konečné pořadí turnaje: 1. Mostové jeřáby Prachatice A (Jírovec, P. Klíma, V. Klíma), 2. Netolice (Milota, Pižl, Šortner), 3. Vimperk A (Kortus, Kunc, V. Rejšek), 4. Zálezly (Martínek, Jar. Trojan, Jiří Trojan), 5. Vimperk B (Hyka, Icha, M. Rejšek), 6. Volary (Podroužek, Veselovský, Zajac), 7. Mostové jeřáby B (Kocourek, Vlček, Wimberský), 8. Rohanov (Kovařík, J. Rejšek, Šťastný), 9. Libín Prachatice D, 10, Slávia Prachatice B, 11. Slávia Prachatice A, 12. Vimperk C.

„Turnaj vyšel na jedničku. Všechny pozvané týmy přijely, nebyly žádné komplikace a vše se odehrávalo v tom pravém přátelském předvánočním duchu. Musím poděkovat všem, kteří přijeli, byl to super turnaj. Mě navíc těší i to, že naše B družstvo, ve kterém jsem hrál, dosáhlo v historii Vánočky nejlepšího umístění,“ pochvaloval si šéf turnaje Jiří Hyka a dodal: „Každý, kdo podobný turnaj pořádá, ví, že už nyní pro mě začínají přípravy na další ročník, který bude navíc jubilejní desátý. Rád se zase za rok se všemi, kteří byli dnes ve Vimperku, velice rád sejdu.