Libín Prachatice - ČZ Strakonice A 7:10

V roli favorita nastupovali do zápasu domácí, kteří v uplynulé sezoně bojovali ve finále play off o postup do první ligy. Jejich soupeř je ve druhé lize nováčkem. Libín zůstal ve stejné sestavě jako v minulé sezoně, Strakoničtí posílili. Prachatičtí se netají postupovými ambicemi a měli zápas zvládnout vítězně. Realita však byla jiná.

Již čtyřhry, které bývají prachatickou jistotou, naznačily, že Strakonice budou těžkým soupeřem. Na domácí straně bodovali po pětisetové bitvě pouze Kaštánek s Zaunmüllerem. Druhá dvojice Němec – Šimoník soupeřům podlehla. První dvě dvouhry vyzněly pro domácí, Zaunmüller porazil 3:2 Duspivu a Němec stejným výsledkem Caltu. Naopak Šimoník ani Kaštánek neuspěli, a tak byl stav po prvním kole dvouher nerozhodný 3:3. Druhá série dvouher však byla pro domácí pohromou, ani jeden z hráčů nebodoval a pouze Kaštánek a Zaunmüller uhráli po jednom setu. Když následně prohrál i Šimoník, rázem byl stav utkání hrozivých 3:8. Do konce třetího kola bodovali Kaštánek, Zaunmüller i Němec a před závěrečnými dvouhrami byl stav 6:8. Pak však prohrál Kaštánek s Duspivou a bylo jasné, že si hosté odvezou minimálně remízu. Zaunmüller pak jasně přidal sedmý bod domácích, ale Němec podlehl Krahulcovi a bylo dobojováno. Libín prohrál 7:10 a hráči se přesvědčili, že bude letošní sezona nesmírně těžká.

V dalším dvoukole jedou prachatičtí stolní tenisté příští týden nejprve do Litoměřic a poté na Spartu Praha. Zejména první duel bude hodně náročný, protože Litoměřice vyprovodili v prvním kole Spartu ze stolů jednoznačně 10:0.