Libín favoritem

Ve druholigové soutěži nastoupí áčko Libína k oběma domácím zápasům v roli vysokého favorita a očekávají se dvě vítězství. V tabulce je na druhém místě, které si v případě dvou výher jednoznačně pojistí. Druhá příčka je pak důležitá pro nadstavbu dlouhodobé části. Nejlepší čtyři celky hrají play off a v semifinále se hraje na dva vítězné zápasy. Pokud by byl tedy stav po druhém zápase nerozhodný 1:1, hrál by se rozhodující duel v Prachaticích.

Litoměřice

V sobotu odpoledne nastoupí Prachatičtí proti celku Litoměřic, který je pět kol před koncem dlouhodobé části soutěže osmý a nějaký ten bodík navíc by se mu určitě hodil. Nicméně Prachatičtí nastoupí v roli horkého favorita a měli by být i v kompletním složení. Nepřipouštějí si nic jiného než vítězství. V Litoměřicích Libín A zvítězil 10:8, když zvládl koncovku zápasu. Za stavu 8:8 své zápasy vyhráli Němec a Šimoník. Odveta by se však měla odvíjet v naprosto jiném scénáři.

Děčín

V neděli dopoledne nastoupí v prachatické hale proti prvnímu celku Libína Děčín. Již jeho postavení na dně tabulky a nula v kolonce vyhraných zápasů napovídá, kdo bude favoritem zápasu. Měl by to být jednodušší soupeř než Litoměřice, ale to nesmí prachatické hráče v žádném případě ukolébat a musí jít do zápasu naprosto koncentrovaní. V prvním vzájemném duelu sezony v Děčíně Prachatičtí zvítězili suverénně 10:0, když vyhráli obě čtyřhry a všichni čtyři hráči, Zaunmüller, Šimoník, Němec i Kaštánek, získali po dvou bodech ve dvouhrách.

O všechno

V o poznání horší situaci je druholigové béčko Libína. To bojuje zuby nehty o udržení v soutěži, je poslední v tabulce a potřebuje každý bod. Po skončení dlouhodobé části půjde dolů poslední v tabulce a od osmého do jedenáctého místa se ještě bude hrát o dvě místa, které zajistí záchranu. V tuto chvíli je důležité neskončit poslední a snažit se dostat nejlépe na místo deváté. Tento víkend o mnohém napoví.

Soběslav

Hned v sobotu se hraje nesmírně důležité utkání a navíc půjde o jihočeské derby. Na stoly Libína B zajíždí předposlední Soběslav. A jak je patrné z tabulky, domácí nemohou přemýšlet nad ničím jiným než vítězstvím. O to samé se ale bude pokoušet soupeř, který si k utkání určitě přiveze nastupující hvězdu jihočeského stolního tenisu Filipa Korbela ml., který na nedávném krajském přeboru mužů skončil i přes svých patnáct let druhý za fenoménem Vávrou. V prvním vzájemném utkání v Soběslavi se soupeři rozešli smírně 9:9. Pro Prachatické to byla ztráta, když vedli 8:7 a 9:8, v posledním utkání podlehl J. Bauer ml. těsně 2:3 veteránovi Pražákovi. Případná výhra by měla další pozitivum v lepším vzájemném hodnocení těchto soupeřů.

Pedagog

V neděli se v Prachaticích představí další jihočeský celek, a to Pedagog České Budějovice. Ten bude hodně těžkým oříškem, je pátý v tabulce a k jistotě toho, aby neskončil po dlouhodobé části osmý, potřebuje ještě dvě výhry. Můžeme čekat hodně vyrovnaný zápas, ve kterém by i remíza byla pro Libín velmi cenná. Pokud by se podařilo vyhrát, vidina devátého místa by se mohla hodně přiblížit. V prvním vzájemném duelu v Českých Budějovicích vyhrál Pedagog jasně 10:2. Tehdy Prachatičtí vyhráli pouze jednu čtyřhru a ve dvouhrách získal jediný bodík Marek Šimek.