Další dvě výhry

Druholigové áčko Libína zajíždělo do Prahy k zápasům s Elizzou Praha B a Avií Čakovice v roli favorita. Doma Prachatičtí jasně v obou duelech zvítězili, jsou druzí v tabulce, naopak Elizza desátá a Čakovice dokonce jedenácté. Prachatičtí oba zápasy zvládli.

Elizza Praha B – Libín Prachatice 5:10. Prachatičtí vlétli do zápasu jako uragán. Vyhráli obě čtyřhry, své dvouhry suverénně vyhráli Zaunmüller a Šimoník a na 5:0 pro Libín zvýšil ve vyrovnaném duelu Kaštánek. V tu chvíli bylo prakticky rozhodnuto o prachatickém vítězství. Pak sice svůj duel prohrál Němec, ale Zaunmüller se Šimoníkem získali šestý a sedmý bod svého týmu. Domácí poté ještě snížili na 3:7, ale znovu Zaunmüller a Šimoník vytáhli stav až na 3:9. Další dva zápasy hostující hráči skrečovali a rozhodující desátý bod pak získal s jistotou Zaunmüller.

Avia Čakovice – Libín Prachatice 5:10. Čtyřhry jsou pro Prachatické v soutěži zlatým dolem. Libín opět vyhrál obě dvě a dal tak základ dalšímu vítězství. Třetí bod přidal suverénním vítězstvím Zaunmüller. Pak sice poprvé o víkendu zaváhal Šimoník, ale Kaštánek vrátil hostů vedení o tři body. Pak přišla sice těsná porážka Němce, ale ve druhém kole dvouher bodovali Zaunmüller, Šimoník a Kaštánek a rázem bylo rozhodnuto, stav byl 2:7. Domácí snížili na 3:7, další dva body Prachatic však rychle přidali osvědčení borci Zaunmüller a Šimoník. Týmu Čakovic se ještě podařilo snížit na 5:9, ale stejně jako v zápase na Elizze B měl poslední slovo zápasu Milan Zaunmüller.

Na čele tabulky se nic nezměnilo, i vedoucí béčko Králova Dvora dvakrát vyhrálo. Pak již je velká díra a vypadá to, že o prvenství v dlouhodobé části se rozhodne mezi Libínem a Královým Dvorem B.

Ostatní výsledky 2. ligy: Elizza B – Sedlčany 9:9, Litoměřice – Mladá Boleslav 5:10, Děčín – Liberec B 3:10, Králův Dvůr B – Františkovy Lázně 10:0, El Niňo Praha D – Slavoj Praha 10:7, Čakovice – Sedlčany 9:9, Děčín – Mladá Boleslav 7:10, Litoměřice – Liberec B 3:10, El Niňo D – Františkovy Lázně 10:3, Králův Dvůr B – Slavoj Praha 10:1.

Béčko bez výhry

Třetiligová záloha Libína byla ve velmi složité situaci. Jako poslední tým tabulky zajížděla na stoly čtvrtého Boru u Tachova a osmého Sokola Plzeň.

Zápasy se Prachatickým nevydařily a přivezli si dvě vysoké porážky. Na stolech Boru neuhráli ani bod a prohráli 0:10. Druhý den v Plzni to již bylo lepší, přesto si vezou do Prachatic porážku 3:10.

Ostatní výsledky 3. ligy: Plzeň V – Strakonice 6:10, Soběslav – El Niňo Praha E 8:10, Pedagog ČB – Michle 6:10, Sázava – Union Plzeň 7:10, Vršovice B – Nusle 10:3, Bor – Strakonice 2:10, Pedagog ČB – El Niňo E 9:9, Soběslav – Michle 4:10, Vršovice B – Union Plzeň 8:10, Sázava – Nusle 7:10.