Nejcennějším triumfem na krajských přeborech je prvenství ve dvouhře mužů. To jediné Prachatickým uteklo a odvezl si ho do Českých Budějovic Jan Janda. „Z toho jsem samozřejmě smutný. Navíc Milan Zaunmüller suverénně procházel soutěží a věřil jsem, že na prvenství dosáhne,“ říká prachatický trenér Jan Bauer nejstarší a pokračuje: „Nakonec prohrál s Jakubem Kašparů. Nedokážu si to vysvětlit, kdyby hráli dalších deset zápasů, tak jich deset vyhraje. Navíc vedl Milan v pátém setu 6:2, přesto ho prohrál. Naopak Kašparů prohrál ve skupině s Bošanským, kterého náš dorostenec Mistr jasně přehrál. Je to zkrátka kulatý a může se stát cokoliv. Ve finále již Kašparů na Jandu nestačil. Musím však přiznat, že si Janda vítězství zasloužil, hrál opravdu dobře. Již dlouhodobě si drží vysokou formu, v semifinále například porazil Leštinu, který před měsícem na Velké ceně tady v Prachaticích vyhrál nad skoro neporazitelným Vávrou.

Jasná Blašková

Skoro na sto procent měl Libín jistotu šesti zlatých medailí v podání Dagmar Blaškové. Ta vládne nejen kategorii starších žákyň, ale i žen a svou hrou dokáže držet i čtyřhru či mix. „Nepamatuji z historie, že by starší žákyně vyhrála i ženy a myslím si, že se to ani na jihu Čech nebude opakovat,“ chválí Dášu Jan Bauer a pokračuje: „V obou finálových zápasech dvouher hrála proti Růžičkové, bylo to dvakrát 3:0, ale nebylo to jednoznačné. Růžičková Dášu potrápila.“

Čtyřhry

O hráčích Libína je známo, že mají výborné čtyřhry. Při pohledu několika let zpět, i když se třeba nedostali až na vrchol dvouher, ve čtyřhrách ve finále nechyběli. „Tentokrát byly čtyřhry i mixy jednoznačné. Jen v mužích jsem předpokládal, že bude finále záležitostí našeho oddílu, ale Němec se Šimoníkem prohráli s blatenskými mladíky Černým a Duspivou. Prvenství si pak jasně odnesli Milan Zaunmüller s Jakubem Kašparů,“ doplnil k soutěžím čtyřher Jan Bauer.

Zaujali mladí

V soutěži mužů se představili i domácí mladíci a v žádném případě nezklamali. „Jsem rád, že mladí zahráli dobře a potvrdili tak, že o budoucnost stolního tenisu se nemusíme v Prachaticích obávat. Do hlavní soutěže postoupili ze skupin, kde nebylo jednoduchých zápasů, Michal Mistr a Honza Bauer. Pepa Gruber měl nesmírně těžkou pozici, když měl ve skupině Leštinu a Duspivu. S oběma však sehrál vyrovnané zápasy. S Leštinou prohrál jen 2:3. Nepostoupil z těžké skupiny Marek Šimek. Dva ze čtyř v hlavní soutěži je však velký úspěch,“ říká Bauer.

Výborné žactvo

Podle dlouhodobé výkonnosti se dalo předpokládat, že obě vítězství ve dvouhrách zůstanou v Prachaticích. Horkými favority byli J. Bauer a D. Blašková. „Čekal jsem, že Honzu někdo ze soupeřů potrápí víc, ale prošel až do finále bez problémů. Ve finále porazil Matějku 3:1, ale první set prohrál zbytečně a pak již nedal soupeři šanci. V žactvu jsme nakonec brali všechny zlaté medaile. Neztratila se ani druhá garnitura žáků. My měli kvótu osmi žáků, šest jich však bylo na lyžařském výcviku, a tak dostali šanci další. Velice dobře zahráli Míra Bauer ze Starých Prachatic, Liška a mladší Gruber, kteří postoupili do hlavní soutěže. Potvrdili, že je postaráno i o nástupce v té mladší kategorii. Vše nasvědčuje tomu, že i příští rok budeme mít velmi dobrý dorost i žáky,“ říká spokojeně Jan Bauer.

Řeč výsledků

Krajský přebor – dvouhra mužů: 1. Janda (Pedagog ČB), 2. Kašparů, 3. Zaunmüller (oba Libín) a Leština (zahr.), 5.–8. Krahulec (Strakonice), Němec, Kaštánek (oba Libín) a Válka (Orel). Dvouhra žen: 1. Blašková (Libín), 2. Růžičková (Kaplice), 3. Mikolášková (Bechyně) a Tenglová (Orel). Čtyřhra mužů: 1. Zaunmüller – Kašparů, 2. Leština – Urban, 3. Kaštánek – Krahulec a Borovka – Calta (Vodňany). Čtyřhra žen: 1. Blašková – Růžičková, 2. Kratochvílová – Volavková, 3. Mikoláškovy a Tenglovy. Smíšená čtyřhra: 1. Zaunmüller – Blašková, 2. Duspiva (Blatná) – V. Tenglová, 3. Němec – E. Tenglová a Růžička – Růžičková. Žactvo – dvouhra žáci: 1. Bauer (Libín), 2. Matějka (Pedagog), 3. Fiala (Písek) a Korbel (JH). Dvouhra žákyně: 1. Blašková, 2. Růžičková, 3. Tenglová a Skaláková (Týn). Čtyřhra žáci (jen zastoupení PT): 1. Bauer – Matějka, 3. Liška – Le–gueng. Čtyřhra žákyně: 1. Blašková – Růžičková. Smíšená čtyřhra: 1. Bauer – Blašková.