Libín Prachatice – US Choceň 4:10. V prvních třech kolech Choceň zvítězila a potvrdila, že bude patřit k lepšímu středu soutěže. Do Prachatic tedy přijela v roli favorita. Domácím nevyšly tentokrát čtyřhry. Němec se Šimoníkem tu svou prohráli hladce, Zaunmüller s Kašparů měli vítězství na dosah. „V pátém setu vedli 5:1, ale ještě ho prohráli 7:11. Škoda, za stavu 1:1 by se šlo do dvouher lépe,“ komentoval situaci šéftrenér stolních tenistů Libína Jan Bauer nejstarší. V první rundě dvouher nejprve Šimoník hladce prohrál s Čopianem, naopak Kašparů jasně přehrál Bittnera. Smolný zápas serál Míra Němec a prohrál s Gregoricou 2:3. Milan Zaunmüller pak porazil Loučku 3:0. Mohlo to být 3:3, ale bylo 2:4. Po dalších čtyřech zápasech bylo asi o osudu zápasu rozhodnuto. Ve vyrovnaných duelech prohráli Kašparů i Němec, na 3:6 snižoval Zaunmüller, ale Šimoník opět prohrál 0:3 a soupeř vedl 3:7. V dalších čtyřech zápasech získal bod pouze Němec a bylo rozhodnuto. „Škoda některých těsných porážek, mohlo to být ještě vyrovnanější. Kluci si opět potvrdili, že se dá hrát i proti papírově silným soupeřům. I když tomu celkový výsledek nenapovídá, byl to vyrovnaný zápas. Hrálo se celkem tři hodiny a šestadvacet minut, takže skoro půl hodiny každý zápas. My kromě čtyř bodů uhráli navrch jedenáct setů,“ doplňuje J. Bauer.

Libín Prachatice – Sokol Hradec Králové 10:1. Výsledek nepotřebuje prakticky žádných komentářů. Tři body ve dvouhrách získal Zaunmüller, po dvou Němec a Kašparů, jeden Šimoník. Další dva byly ze čtyřher. „Byl to jednoznačný zápas a jediný bod ztratil David Šimoník v souboji se Sojkou. Jsem rád, že jsme soupeře takto přehráli. Předsezonní prognozy hovořily o tom, že my a Hradec jsme kandidáty na sestup. Hradec to potvrdil, my jsme, alespoň doufám, ukázali, že se můžeme o ligu poprat,“ dodává J. Bauer.

V dalším dvoukole hraje Libín opět na domácích stolech. V sobotu 10. listopadu hostí od 17 hodin tým Havířova C a hned nato v neděli od 10 hodin Slezan Opava. Havířov je na tom v tabulce naprosto stejně jako Libín, Opava má o jediný bod více. Šance na body tady tedy určitě je. „Uvidíme, v jaké sestavě právě Havířov přijede. Je to céčko a nedá se odhadnout, jak mají napsané soupisky. V každém případě se popereme o každý bodík. Ještě bych rád upozornil fanoušky, še se právě s Havířovem hraje netradičně až od 17 hodin, protože ve sportovní hale je předtím turnaj v judo,“ doplňuje k pozvánce na zápas Jan Bauer.