„Připomeňme, že pořádající klub Bractwo Kurkowe byl založen již v roce 1257 a tehdejší polský král mu dal do znaku kohouta. Tento klub dodnes funguje a jako první z postkomunistických zemí uspořádal závod tohoto charakteru,“ zabrousil do historie prachatický střelec Josef Těsnohlídek a pokračoval: „Kromě českých a polských střelců se závodu zúčastnili také Rakušané, Litevci, Maďaři a Němci. Ne všichni startovali ve všech disciplínách, to však nesnižuje hodnotu dosažených výsledků. Nám z prachatického klubu se zadařilo opravdu skvěle.“

V soutěži Kuchenreuter, což je replika perkusní pistole, vystřílel Ivan Kalina s 97 body stříbrnou medaili, Josef Těsnohlídek dal o bod méně a skončil čtvrtý. Třetí prachatický střelec Karel Štěpánek obsadil s 91 bodem desáté místo.

V originálu perkusní pistole I. Kalina dokonce zvítězil, když nastřílel 93 bodů, čtvrtý K. Štěpánek měl na kontě 85 bodů.

V Mariette, což je replika perkusního revolveru, vybojovali Prachatičtí dvě medaile. Vyhrál J. Těsnohlídek s 97 body, druhý I. Kalina nastřílel 95 bodů a osmý K. Štěpánek 90 bodů.

V soutěži Colt – originál revolver – vyhrál opět J. Těsnohlídek (93), bronzový skončil I. Kalina (89) a pátý K. Štěpánek (80).

Střelba z revolveru na 50 metrů se stala kořistí Ivana Kaliny s 84 body, Josef Těsnohlídek nastřílel 73 bodů a skončil šestý.
V křesadlové pistoli bral J. Těsnohlídek bronz (89) a K. Štěpánek skončil dvanáctý (81).

„Díky vynikajícím výsledkům mezi jednotlivci jsme si vystříleli i řadu prvních míst mezi družstvy. Ryze prachatické prvenství to bylo ve střelbě z originál perkusí pistole i v replice perkusní pistole. Já jsem ještě přidal prvenství v křesadlové pistoli a Ivan Kalina v revolveru,“ doplnil k výsledkům Josef Těsnohlídek.

Závěrem si tedy ještě shrňme prachatické medailové úspěchy: Ivan Kalina 2 zlaté a 2 stříbrné v jednotlivcích a 3 zlaté v družstvech, Josef Těsnohlídek 2 zlaté a 1 stříbrná v jednotlivcích a 3 zlaté v družstvech, Karel Štěpánek 2 zlaté medaile v družstvech.