„Ve velmi chladném počasí se představilo přes třicet závodníků. A právě počasí poznamenalo dosažené výsledky, a to především ve střelbě z revolveru. Tato disciplína se střílela první a nebyl čas ani podmínky na potřebnou aklimatizaci po vystoupení z auta,“ doplnil k závodu prachatický střelec Josef Těsnohlídek.

A právě v revolveru se Prachatickým až tolik nedařilo. Nejlepším z nich byl na šestém místě I. Kalina nástřelem 90 bodů. Devátý J. Těsnohlídek nastřílel 86 a třináctý K. Štěpánek 81 bodů.

Perkusní pistole již skončila podle představ našich střelců. Zvítězil J. Těsnohlídek nástřelem 98 bodů a hned za ním byl s 97 body I. Kalina. K. Štěpánek dal 90 bodů a byl jedenáctý.

Prachatičtí se představili ještě v křesadlové pistoli. Na čtvrtém a pátém místě skončili shodným nástřelem 87 bodů Kalina a Těsnohlídek. Štěpánek bral za 82 bodů místo deváté.

„Nyní nastává období vzduchovkových soutěží a pro nás perkusáře začíná příprava na světový šampionát v Portugalsku 2010,“ dodal Josef Těsnohlídek.