Oseky/ V sobotu se na místním hřišti v Podolí uskutečnilo nohejbalové klání O Osecký dřevo.

Organizátorem akce byl Ladislav Mráz mladší, kterému se přihlásilo do turnaje deset dvojic sportovců. Ti byli přímo na místě dění rozlosováni do dvou pětičlenných skupin a hned poté začaly urputné boje o cenné body. V týmech se objevili hráči z Husince, Prachatic, Záblatí, Lažišť, Chlístova a samozřejmě i Osek. Z nejvzdálenějšího místa byl hráč z Prahy.

Po dlouhém a vyčerpávajícím zápolení se do finále probojovaly dvojice z Husince a Lažišť. Vítězem se po pěkném boji stalo družstvo z Lažišť ve složení Šísl – Stupár. Na konci organizátor akce celé sportovní klání zhodnotil, účastníkům turnaje předal diplomy a ceny od sponzorů, vítězům navíc patří i pěkný pohár. Jelikož se jedná o třetí ročník této soutěže, stává se nohejbalové klání jak mezi samotnými hráči, tak i mezi místními obyvateli, pro které je dalším kulturním zpříjemněním pobytu v jejich bydlišti, oblíbenou.

Na závěr se všichni shodli, že za rok, první červencovou sobotu, se zde opět sejdou a budou tak pokračovat v tradici tohoto turnaje.