„Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky pátých až devátých tříd základních škol z celé republiky atraktivní pohybový program s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů,“ vysvětloval vznik akce učitel tělocviku na Základní škole Národní v Prachaticích Jaroslav Frnoch, jehož žáci se na tento závod probojovali díky skvělým sportovním výkonům, které je zdobily po celý uplynulý školní rok. „Do tohoto projektu jsme se dostali hlavně díky úspěchu v atletickém čtyřboji v rámci Poháru rozhlasu. Suverénně jsme zde zvítězili a zajistili si tak překvapivě účast na této vrcholné akci,“ uvedl dále učitel Frnoch.

Samotný závod se skládal z několika disciplín, které byly zaměřeny na celkovou všestrannost sportovce. „Kategorie, ve kterých jsme závodili, byly opravdu pestré. Moji žáci se museli vypořádat jak s atletikou, tak se cvičením v gymnastice nebo se sporty rozvíjejícími dynamické síly. Sem patřily závody v opakovaných klicích a shybech. Museli jsme si také zvolit dvě povinné kategorie, které se započítávaly do konečného hodnocení. Vybrali jsme si závody v plavání a běh na 1000 metrů, ve kterém jsme slavili asi největší úspěch, o který se zasloužili naši žáci Zdeněk Vymětal a Petr Pasecký. Jejich běžecké časy byly vynikající,“ doplnil nadšeně Jaroslav Frnoch, pro něhož samotného to byl velký sportovní zážitek.

„Celá akce skončila pompézně na Vltavě na parníku Vyšehrad, kde se o nás organizátoři akce velmi dobře postarali. Zde jsme se setkali s řadou sportovních celebrit. Velice musím poděkovat svému týmu, jelikož skončit na tak špičkovém závodě v polovině startovní listiny, je ohromný úspěch,“ dodal na závěr Jaroslav Frnoch.

Libor Staněk