„Před sezonou jsme si řekli, že bude výborné jezdit do pátého místa. Nyní, dva závody před koncem Šumavského superpoháru, má Lukáš Pokorný na dosah celkové vítězství. Byl bych rád, kdyby to potvrdil již v Žáru a mohl se pak již připravovat se silnější motorkou na další sezonu,“ říkal ještě před závody trenér Petrlík.

Vítězství

Lukáš jeho slova vyslyšel a opravdu si závod před koncem zajistil celkové prvenství v seriálu. V Žáru skončil v první jízdě druhý, druhou vyhrál a celkově tak zvítězil i v celém závodě. Ještě větší radost měl trenér určitě z výkonu Petra Faláře, který prakticky měsíc nejezdil z důvodu zranění a v Žáru první jízdu vyhrál a ve druhé byl třetí. „Škoda pádu ve druhé jízdě, mohl to být opět jen souboj Lukáše s Petrem,“ dodal Petrlík.

Do vyšší třídy

V celkovém hodnocení má Pokorný 274 bodů, druhý Kvasník 221 (v závodě může získat maximálně 50 bodů, takže se na Pokorného nemůže dotáhnout), třetí Falář 180 a čtvrtý Sýkora 165. „Petr Falář pojede o třetí místo, ale myslím si, že ho v současné formě bez problémů v posledním závodě uhájí,“ dodává M. Petrlík s tím, že Lukáš Pokorný má již novou motorku o objemu 125 ccm, na které začne trénovat. Na konci sezony na ní zkusíme nějaký závod,“ dodává Petrlík.

Solidní Paukner

Třetí závodník z tréninkové skupiny M. Petrlíka Lukáš Paukner o víkendu absolvoval závod mistrovství ČR v Jiníně, kde si vyjel 13 bodů za 14. a 15. místo. „V silné konkurenci je to kvalitní výsledek. I Lukáš zajel o víkendu velmi dobře,“ dodal k hodnocení jezdců trenér Petrlík.