O první medaili jeli Vimperští již v sobotu ve štafetách a závod vyhráli. „Titul ze štafet je pro nás výborný, ale mrzí, že nebylo žádné vítězství v individuálních závodech,“ začal hodnocení vystoupení svých svěřenců na šanpionátu trenér Jiří Lutovský.

Mezi ženami se čekal souboj vimperské Terezy Huříkové s Kateřinou Nash – Hanušovou. Titul získala zkušenější Kateřina. „Tereza jela výborně, ale jak jsem již předeslal před závodem, Katka jede ve výborné formě a v současné době je lepší, takže pořadí odpovídalo,“ vrátil se k zajímavému závodu Jiří Lutovský.

Pouze bronz

Vimperští hodně spoléhali na závod juniorů, kdy hned pětice jejich jezdců okupuje první desítlku Českého poháru. Tentokrát byla jediná medaile, a to bronz Jakuba Magnuska. Navíc junioři jeli i o nominaci na mistrovství světa. „Kluci nedokázali využít domácího prostředí, ale soupeři byli lepší. Kuba Magnusek sice tvrdil, že jet o kolo více, tak o titul zabojoval, ale na to se nehraje. Právě na Jakubovi a Matěji Nepustilovi byla zpočátku vidět nervozita. Pak se rozjeli, ale nebylo to ono. Přišly problémy na trialové části, kterou jsme denně několikrát pilovali. Ale to se odvíjelo od nervozity. Ostatním juniorům se nedařilo. Uvidíme příští rok, kdy ještě jedou juniory a měli by být vyzrálejší. Tady jsem chtěl titul z toho důvodu, že mistr republiky má zajištěnu účast na mistrovství světa. Tentokrát tam v juniorech nihoho mít nebudeme,“ dodal k juniorskému klání trenér.

Juniorka Valešová získala bronz a na letošní suverénku Škarnitzlovou ani neměla velkou ztrátu. „Jana již při krajském přeboru jela před čtrnácti dny za Škarnitzlovou blízko, takže bylo vidět, že na to má. Jen je jí třeba vždy trochu probudit, aby ukázala, na co opravdu má,“ hodnotí vystoupení J. Valešové trenér.

Silná Elita

Velice těžkou pozici měli mladí závodníci v závodě elity mužů. Šestnácté místo Kamlera se dá určitě považovat za solidní výsledek. „Závod byl hodně těžký, ale bylo to mistrovství republiky, takže jsme to natáhli na osm kol. Pro mladíky to bylo asi ještě těžší, než by měli jet, ale pro všechny stejné. Pepa Kamler jel momentální strop. Pro Lukáše Malého nebyla trať ideální, potřebuje trochu jiný profil, aby prokázal svou připravenost. Honza Fojtík jel zpočátku nejlépe z celé trojice, ale pak se propadl,“ vrátil se k zajímavému závodu elitní kategorie mužů Jiří Lutovský.