Závod je vypsán jako mezinárodní a je zařazen do kalendáře FIS. Závody na 45 a 23 km klasicky i 23 km volně jsou součástí Eurolopet. To všechno slibuje účast výborné konkurence z tuzemska i ze zahraničí.

V sobotu jsou na pořadu závody volnou technikou. Od 10 hodin jsou na programu závody v minimaratonu, závodníci do 12 let běží 2 kilometry, do 14 let 5 kilometrů a do 16 let 8 kilometrů. Přesně v poledne odstartuje Šumavský skatemaraton na 23 kilometrů, který se koná ve třech věkových kategoriích, a to junioři, do 40 let a od 41 let, vše samozřejmě zvlášť muži a ženy. Vyhlášení výsledků sobotních závodů by mělo být kolem 14. hodiny.

V neděli je pak na pořadu Šumavský skimaraton. V 10 hodin vybíhají v blocích závodníci na trať 45 kilometrů v kategoriích do 30, 40, 50, 60 a od 61 let. O čtvrt hodinu později startuje závod na 23 kilometrů a k již výše zmiňovaným kategoriím přibydou juniorské.
„Poběží se však i týmová soutěž, a to v závodě na 45 kilometrů klasickou technikou. Vypisujeme soutěž Šumatým a každé družstvo tvoří šest závodníků přihlášených na dlouhý maraton. Do pořadí družstev se pak hodnotí součet tři nejrychlejších závodníků daného družstva v cíli,“ doplnil k zajímavému závodu Petr Steinbach z pořadatelského klubu.

Vyhlášení nedělních maratonských výsledků je plánováno na 14.30 hodin v místě startu a cíle.