„Z víkendového trojzávodu přivážíme do Vimperka celkem sedm mistrovských medailí. Program letošního šampionátu žáků začínal pátečními sprinty klasickou technikou. Tyto závody jsou velice atraktivní a napínavé, jedou se systémem kvalifikace a následných vyřazovacích rozjížděk. Ve starších žákyních postoupily Terezka Vostradovská a Pavlína Hovorková, které však byly následně vyřazeny již ve čtvrtfinále. Mezi kluky postoupili z kvalifikace všichni čtyři naši borci a trio Jirka Mánek, Tomáš Kalivoda a Dominik Klement neohroženě prošlo vyřazovací částí až do finále. Tam kluci předvedli famozní výkon a rozdělili si všechny medaile. Jirka Mánek s přehledem zvítězil a stal se mistrem české republiky ve sprintu pro rok 2011, na stupních vítězů jej doplnili oddíloví kolegové Tomáš Kalivoda na druhém a Dominik Klement na třetím místě. Zasloužili se tak o nevídané trojnásobné zastoupení Ski klubu Šumava na stupních vítězů. Čtvrtý do party David Novák pak skončil na pěkném 22. místě,“ popsal sobotní velký úspěch Ski klubu Šumava trenér Zbyněk Pavlásek.

„Následoval sobotní distanční závod bruslením na čtyři respektice tři kilometry, kde Jirka Mánek obhájil zlato, podobně jako Tomáš Kalivoda stříbro. Výborný závod zajela také Terezka Vostradovská na 15. místě a devátý Dominik Klement. Do třicítky nejlepších se dostaly také jedenadvacátá Pavla Nováková a osmadvacátá Marcelka Kobrová,“ přidal další medailové úspěchy Zbyněk Pavlásek.

„Na nedělní štafety jsme tedy nastupovali řádně nabuzeni poprat se o celkové třetí místo v soutěži smíšených družstev. A vyšlo to! Jirka s Tomášem společně s Petrem Matějkou ze Sokola Stachy vybojovali po krásném závodě stříbro pro Jihočeský kraj, když je od zlata dělilo pouhých deset vteřin. A to závodili s o rok staršími kluky! Oddílová štafeta chlapců Ski klubu Šumava ve složení Klement, Mikulášek, Novák pak skončila na velmi pěkném 12. místě. Děvčata z krajské štafety Daverná, Boldová (Stachy) a Vostradovská dojela na 15. místě, klubová štafeta Hovorková, Kobrová a Nováková skončila 16.,“ přiblížil nedělní štafety trenér vimperských lyžařů a dodal: „Součtem dosažených bodů v Českém poháru jsme tedy skončili za nepolapitelnou Jilemnicí a Ski teamem Jeseník na krásném třetím místě v soutěži smíšených družstev. Všem závoďákům moc gratulujeme, další komentáře jsou na našem oddílovém webu.“