Tyto závody byly hodnoceny i jako Český pohár v běhu na lyžích dospělých. Závodníci Sokola Stachy dobře reprezentovali Jihočeské lyžování.
„Závod se skládal ze třech disciplin, které byly rozvrženy do třech dnů. V pátek se konaly sprinty. Nejlépe si zde z našeho týmu Sokola Stachy vedla Olesya Samadovská, která v kategorii juniorek zvítězila a v kategorii žen obsadila 8. místo. Miroslav Rypl skončil v kategorii juniorů na 8. místě a v mužích šestnáctý,“ přiblížila výsledkově první den trenérka stašských lyžařů Petra Frühaufová.

„V sobotu startovali muži a junioři závod na 15 kilometrů klasicky, závod se jel na okruhu 3,7 kilometru a muži ho absolvovali čtyřikrát. Do poslední chvíle probíhal souboj o druhé až čtvrté místo mezi Mírou Ryplem, Krškou a Polachem. Míra byl trochu znevýhodněn, neboť startoval na přední pozici a neměl možnost přesných informací o mezičasech. Vítěz Ondřej Horyna vyhrál závod o 21 sekund, Míra bojoval do poslední chvíle, ale souboj ,,prohrál“ a 1,9 sekundy mu chybělo na stříbro. Skončil na krásném čtvrtém místě v mužích a zvítězil v kategorii juniorů. Petr Frühauf obsadil 11. místo, Olesya Samadovská skončila v kategorii juniorek na 6. místě,“ přidala komentáře k zajímavým soubojům P. Frühaufová.

„V neděli se jel závěrečný závod pursuit a zde Míra Rypl potvrdil, že patří do absolutní špičky českého lyžování v juniorské kategorii a opět zvítězil. V kategorii mužů si vedl také skvěle a odvezl si cenný kov v podobě stříbrné medaile. Velmi dobře si vedl i další náš závodník Petr Frühauf, který obsadil 6. místo. V kategorii juniorek skončila Anna Hnátková také na 6. místě a její sestra Tereza Hnátková na 7. místě,“ vybrala z výborných výsledků nedělního závodu trenérka Sokola Stachy Petra Frühaufová.

V Novém Městě na Moravě však neběželi pouze junioři a dospělí, ale konal se zde i Český pohár dorostu – závod RWE Zlatá lyže Nové Město na Moravě.
I v těchto soubojích dosáhli velmi pěkných výsledků v dorosteneckých kategoriích studenti sportovního Gymnázia ve Vimperku a členové Sokola Stachy. Třídenní závod byl rozvržen podobně jako u dospělých kategorií.

„V pátek se jely sprinty klasickou technikou, zde si nejlépe vedl Martin Bárta, který se propracoval až do finále A. Zde bohužel z druhého místa upadl, a tak si doběhl pro šesté místo. Další úspěch slavila i Nikol Sováková, která měla podobnou smůlu jako Martin Bárta a obsadila 7. místo, Anna Šambergerová po pádu skončila na 11. místě. Jakub Kordutch obsadil 17. místo, Michal Rypl 21. místo, Filip Zitta 26. místo a Martin Řežáb doběhl na 34.místě,“ vybrala z výsledkových listin dorosteneckých sprintů Petra Frühaufová.

„V sobotu dorost závodil klasickou technikou. V kategorii mladších dorostenek byla jedinou naší oporou Anička Šambergerová, která obsadila 13. místo, v kategorii mladšího dorostu obsadil Martin Bárta 13. místo a Martin Řežáb 24. místo. Starší dorostenky reprezentovala Nikol Sováková a obsadila krásné 9. místo, starší dorostenci Jakub Kordutch bojoval o medailové umístění a nakonec obsadil 4. místo, když mu na medaili chybělo sedm sekund. Michal Rypl obsadil 14. místo a Filip Zitta 31.místo,“ přidala výsledky ze sobotní klasiky stašská trenérka.

“V neděli byly na programu dlouhé tratě skate technika s hromadným startem. O největší napětí a medailové pozice se postaral Jakub Kordutch, který ještě 500 metrů před cílem jel opět na 4. pozici, ale skvělým finišem si dojel až pro vynikající stříbrnou medaili. Michal Rypl skončil na 13. místě, Filip Zitta šestadvacátý. Starší dorostenka Nikol Sováková opět obsadila 9. místo. Mladší dorostenky reprezentovala Anička Šambergerová a skončila na velmi pěkném 8. místě. Mladší dorostenci Martin Bárta doběhl na 17. místě a Martin Řežáb třiadvacátý,“ uzavřela výčet umístění a úspěchů stašských lyžařů na víkendových závodech v Novém Městě na Moravě Petra Frühaufová.