Na tratích v okolí Božího Daru se běžely dva závody Českého poháru a jeden, který byl vyhlášen jako mistrovství České republiky. Na Boží Dar se sjela výborná konkurence a o to jsou výsledky závodníků z naší části Šumavy cennější.

Nejprve byl na programu sprint klasickou technikou, který se započítával do hodnocení Českého poháru. Plný počet bodů si zde vybojoval Miroslav Rypl ze Sokola Stachy, který vyhrál kategorii starších dorostenců a ukázal soupeřům, že je silný kromě delších tratí i na té sprinterské. Úspěch stašského lyžování ve sprintu podtrhla ještě Olesya Samadovská, která si vybojovala mezi staršími dorostenkami druhé místo. Na Šumavu pak ze sprintu putovalo ještě jedno stříbro. To vybojovala pro Ski klub Šumava Vimperk mezi mladšími dorostenkami Veronika Hudečková. Pro závodnici, která se kvalifikovala do závodu až čtrnáctým časem a závodí v této kategorii prvním rokem, je to skvělý výsledek.
Dalším závodem zařazeným do Českého poháru byla soutěž jednotlivců volnou technikou s intervalovými starty. Běžci ze Šumavy se opět pohybovali v nejlepších desítkách výsledkových listin, na medaili to však tentokrát ani pro jeden z oddílů nevyšlo.

Závěrečnými závody na tratích v okolí Božího Daru byly štafety volnou technikou. Ty se již běžely jako mistrovství České republiky a ani zde nebyli závodníci Sokola Stachy a Ski klubu Šumava Vimperk bez šancí. To pak také potvrdili přímo na závodních tratích. Oba oddíly si přivezly po medaili a v obou případech kovy zacinkaly v soutěžích dorostenek. Ve štafetě starších dorostenek doběhlo trio Olesya Samadovská – Anna Hnátková – Tereza Hnátková na druhém místě a Sokol Stachy si připsal na konto titul vicemistryň republiky. Naopak v kategorii mladších dorostenek patří ke špičce v republice závodnice Ski klubu Šumava Vimperk. Trio Veronika Hudečková – Andrea Klementová – Kateřina Mondlová vybojovalo bronzové medaile.

Víkendové závody přinesly další výborné výsledky a o vystoupení lyžařů budeme blíže hovořit s jejich trenéry zítra.