Program třídenních klání začínal klasickým sprintem na 900 metrů. Na závodníky čekala nejprve kvalifikace, ze které postupuje prvních třicet závodníků do pěti rozjížděk. V těch si velice aktivně počínala v kategorii ml. dorostenek Veronika Hudečková, která v dramatickém finiši vyjela 2. místo a postavila se letos poprvé na stupně vítězů. Z dalších závodníků se dařilo Kateřině Mondlové, která ve st. dorostenkách dojela na 4. místě. Andrea Klementová finišovala na 5. místě a Filip Kobr přišel o 0,1 sekundy o finále a obsadil tak 7. místo.

V sobotu závody pokračovaly klasickou distancí s intervalovými starty. V závodě se nejlépe dařilo Andree Klementové, která dojela na trase 3,3 km na 5. místě pouhých 16 sekund za vítězkou.

Nedělní závody volnou technikou s hromadnými starty začaly pro Ski klub Šumava skvěle, protože v kategorii ml. dorostenek si po nádherném finiši dojela pro vítězství Andrea Klementová, když předjela druhou v cíli Šárku Jiráskovou o pouhých 0,4 sekundy. Svoji kolegyni v kategorii doplnila Natálie Grabmüllerová, která obsadila pěkné 6. místo. Dobrým výkonem se prezentoval v kategorii ml. dorostenců Filip Kobr, o jehož 5. místě rozhodl až videozáznam. Úspěšný víkend završila Kateřina Mondlová v kategorii st. dorostenek, která celý závod bojovala o vítězství s Charvátovou z Jilemnice a Hynčicovou z Liberce. Katka nakonec vybojovala krásné druhé místo a je na průběžném 2. místě v hodnocení Českého poháru pouhý bod za vedoucí Ostrejšovou.

V soutěži smíšených družstev jsou závodníci Ski klubu Šumava zatím na skvělém 2. místě za vedoucím Jabloncem. Dalším programem pro dorost bude Mistrovství České republiky, které se bude konat v polovině března na Božím Daru.

Petr Steinbach