Před čtrnácti dny Prachatičtí vysoko prohráli na stolech vedoucích Strakonic, což je stálo postavení ve vedoucí čtyřce, která bude na konci dlouhodobé části soutěže hrát play off o první ligu. To je i cílem hráčů Libína, kteří tedy musejí ztrátu ze Strakonic rychle nahradit. Nebude to však nic jednoduchého.

Dnes nastoupí Prachatičtí proti druhému celku tabulky z Litoměřic. S tradičním soupeřem již svedli řadu napínavých bojů a hráči se navzájem velice dobře znají. V prvním vzájemném utkání v Litoměřicích hráči Libína prohráli 5:10, když jim vůbec nevyšly úvodní čtyřhry a od toho se odvíjel celý zápas. Domácí si svůj náskok v poklidu hlídali. Odveta je tedy pro Prachatické velkou výzvou. Úvod soutěže jim v této sezoně nevyšel, postupně šli nahoru, takže to dnes bude určitě hodně zajímavý souboj. Výhra by znamenala nejenom pravděpodobný návrat do čtyřky, ale i snížení bodové ztráty právě na druhý tým tabulky. Hraje se od 15 hodin.

Druhý víkendový zápas je na pořadu zítra od 10 hodin a Prachatičtí v něm přivítají Stolní tenisty Sparty Praha. Na stolech Sparty remizovali 9:9, když jim naopak v tomto zápase čtyřhry vyšly na jedničku, ale svůj náskok brzy ztratili a vyrovnaný duel dospěl až do nerozhodného výsledku. Sparta je v současné době v tabulce předposlední a výsledkově se jí vůbec nedaří, takže papírové předpoklady hovoří ve prospěch domácích hráčů. Nesmí se však vůbec nic podcenit a je třeba odehrát zápasy na sto procent.

Ostatní zápasy víkendového programu: Liberec C – Elizza Praha B, Mladá Boleslav – Bor u Tachova, Sedlčany – Kotlářka Praha B, Slavoj Praha – El Niňo Praha C, Strakonice – Sparta Praha, Mladá Boleslav – Elizza B, Liberec C – Bor u Tachova, Sedlčany – El Niňo C, Slavoj – Kotlářka B, Strakonice – Litoměřice.