Dvanáctka účastníků byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na pět vítězných her. Z každé skupiny pak postupovali čtyři nejlepší hráči do vyřazovacích bojů.
Skupinu A vyhrál suverénním způsobem největší favorit turnaje Josef Čunát, když ztratil pouze dvě hry. Ze druhého místa postoupil J. Zíka, když dva zápasy vyhrál těsně 5:4. Jako třetí šel dál z této skupiny P. Jankovič a ze čtvrtého místa L. Novák.
Skupina B byla podstatně vyrovnanější a o umístění rozhodovaly vzájemné zápasy. To platilo i o vítězi skupiny, kdy díky výhře nad J. Vodičkou postoupil z prvního místa J. Linha, Vodička ze druhého. Po třech výhrách získali F. Kasl a D. Vačkář, ale opět díky výhře ze vzájemného duelu postoupil z lepší pozice Kasl, Vačkář skončil ve skupině čtvrtý.
I vyřazovací zápasy se hrály na pět vítězných utkání a papíroví favorité potvrdili svá umístění ze skupin: Čunát – Vačkář 5:1, Linha – Novák 5:2, Zíka – Kasl 5:1, Vodička – Jankovič 5:2. Vítězové skupin si pak se svými soupeři hravě poradili i v semifinále: Čunát – Vodička 5:1, Linha – Zíka 5:1.
Souboj o třetí místo mezi Vodičkou a Zíkou rozhodovala až závěrečná devátá hra a těsným výsledkem 5:4 si bronz vybojoval Jiří Vodička. Ve finále potvrdil Josef Čunát svou suverenitu a J. Linhu porazil opět jednoznačně 5:1. „K vidění byly velmi kvalitní zápasy a Pepa Čunát potvrdil, že tady nemá soupeře. Byl to pořádný maraton, turnaj trval bezmála osmnáct hodin,“ shrnul klání jeho organizátor František Kasl a zároveň pozval na listopad, kdy bude na programu Pohár věčného studenta, který se hraje na počest před lety zesnulého Radka Nechoďdomů.